Ce sa fac? Ovule zifex complex

09-06-2020
danielapov
Nu este medic/terapeut
danielapov
Buna ziua, am fost la ginecolog la control si mi-a iesit analiza asa: celule epiteliale poligonale: frecvente
celule epiteliale rotunde: rare
celule cu aspect de blue cell: absente
leucocite: relativ frecvente
hematii: absente
levuri: absente
flora microbiana: frecventa flora lactobacilara
rari coci gram pozitiv, izolati si in perechi. rari bacili gram negativi.
am fost prescrisa ovule zifex complex 7 zile dar nu stiu exact daca este necesar, avand in vedere ca au antibiotic nu as vrea sa mi dau flora peste cap si sa risc sa mi creez o sensibilitate sau sa tratez ce nu este. daca este o sansa sa mi treaca de la sine as alege asta, voi lua si astarte si merisor. nu am scurgeri/mirosuri ciudate, textura este okay, nu am mancarimi/usturimi sau dureri. nu consider ca as vrea sa iau antibiotic. ce parere aveti? credeti ca este defapt cazul de asa ceva sau mai bine m as vindeca pe o cale naturala? am luat multe ovule si in trecut si nu m au ajutat cu nimic, am simtit ca s mai data peste cap in zona aceea si m am ales cu sensibilitati si infectii fungice recurente deci va rog, am nevoie de un sfat. si o alta intrebare, daca le iau am voie sa ating zona aceea sau sa am contact sexual pe durata celor 7 zile? multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •