ce se intampla?

06-03-2012
lili2na
Nu este medic/terapeut
lili2na
ce se intampla la primul act sexual?cand iti pierzi virginitatea?...
5 comentarii
0
06-03-2012, ora 13:57
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Adica cum, ce se intampla? Nu se intelege care e nelamurirea ta. Care e momentul in care nu mai esti virgina, sau cum?
0
06-03-2012, ora 22:17
lili2na
Nu este medic/terapeut
lili2na
da vreau sa discut cu o femeie...ma-m jucat cu prietenul meu...jocuri erotice...nu voiam sa fac dragoste intr-un final si-a introdus putin cateva sec penisul in vaginul meu dar nu in totalitate ci ma atins...sange nu a fost...durere nu.si nu stiu daca mai sunt virgina...?ma puteti ajuta...un sfat...?multumesc
0
06-03-2012, ora 22:18
lili2na
Nu este medic/terapeut
lili2na
de asta am tinut sa intreb ce se intampla ?sunt sangerari, dureri ?
0
06-03-2012, ora 22:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Din pacate, de la distanta e greu de spus si nici tu nu ai cum sa iti dai seama daca mai esti virgina sau nu. Numai un control la ginecologic te poate lamuri.
Exista situatii in care are loc dezvirginarea si sa nu fie sangerare deloc. La fel, cum poti sa ai raport sexual si sa ramana himenul intact. Dar astea sunt situatii mult mai rare.
Dar, in pricipiu, daca a reusit sa introduca penisul, chiar daca nu de tot, sau pentru scurt timp, inseamna ca nu mai esti virgina. Dar, repet, nu e 100% sigur, din punct de vedere fizic.
Da, de obicei apare o sangerare si chiar durere, dar nu obligatoriu.
Ai grija de tine, daca in timpul jocurilor astora erotice iti introduce penisul chiar si ptr putin timp si are lichid preejaculator pe penis poate aparea la o adica riscul de sarcina si/sau boli cu transmisie sexuala.
Informeaza-te fara rusine despre orice ca sa nu ai surprize sau sa suferi inutil mai tarziu.
0
07-03-2012, ora 10:53
lili2na
Nu este medic/terapeut
lili2na
multumesc oricum am sa incerc sa ajung la ginecolog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: