Ce simti cand ieI Xanax?

31-07-2018
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Ce simti cand iei Xanax?A facut cineva tratament cu el+

Pentru tulburare obsesiv compulsiva se poate lua Xanax, atunci cand ai obsesii anxioase?

Am luat Anxiar, tot o benzodiazepina dar nu am simtit mare lucru, mai mult somnolenta multa.

Cu Xanax cum e?
2 comentarii
0
31-07-2018, ora 17:49
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Si daca iau Prozac, Rispolept Consta si Quetiapina pentru toc si schizo am voie sa iau Xanax sau dauneaza/afecteaza?
0
13-08-2018, ora 11:41
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
Am luat eu xanax. cea mai mica doza adica 0.25 micrograme impartit in 2 doze de 0.125. Si te calmeaza 5 minute iti da impresia palcebo ca gata acuma ai xanax in tine si esti calm. Dupa o perioada de 1 luna incepi sa-ti dai seama ca, cacatu asta actioneaza scurt.. si pur si simplu parca mai rau esti agitat. (bineinteles jumatatea de ora dupa care bei te simti normal). Si asa trec 2 luni. si la 2 luni e xanax esti mancat incepi sa iti trebuiasca mai mult. si doctorul spune, bea ca e mica doza, bea. si tu bei ca nu stii ce medicament e ala. si dupa 3 luni incepi sa nu mai simti nici un cacat de la xanax si trebuie sa-l lasi.

Si cand vrei sa-l lasi ai belito.LA propriu si la figurat si in toate sensurile. Iti dorest sa mori timp de 3-4 saptamani.


Sfatul meu. daca chiar e nevoie de calmant bea Diazepam (dar poti sa bei un maxim 6 mg de diazepam dar maxim si nu mai mult) daca ai nevoie de mai mult, inceteaza sa bei si alea 6 mg

Repet nu bea xanax. Daca e sa alegi intre a bea xanax si a muri, alege moartea ca e mai blanda


Totul e normal : " pana normalul devine o problema "
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul