Celulita si Anticonceptionalele

04-08-2011
Den90
Nu este medic/terapeut
Den90
M-ar interesa si pe mine cateva pareri.acum 6 luni am intrerupt administrarea de anticonceptionale Yasmin, luate dupa sfatul medicului, in acea perioada nu am observat favorizarea celulitei absolut deloc mai ales ca le-am inceput in perioada iernii cand de obicei slabesc...acum am inceput iar sa iau Yasminn insa nu am mai mers la medic, sunt cam pe la jumatatea blisterului, si am observat ceva celulita pe picioare care se observa usor...am inceput sa fiu mai atenta la alimentatie, alerg zilnic si am inceput sa folosesc si o crema anticelulita.ma intereseaza daca aparitia celulitei este favorizata de Yasmin cu toate ca acum 6 luni nu a avut acest efect si acum le iau de foarte putin timp.Cel mai probabil daca aceasta este cauza accentuari celulitei, se datoreaza retentiei apei?daca da ar trebui sa beau mai putina apa?ca sa scap de aceasta celulita toata lumea recomanda minim 2 l de lichide dar in cazut retentiei banuiesc ca nu mai sunt recomandati acei 2 l..?!
1 comentarii
0
08-08-2011, ora 03:51
Den90
Nu este medic/terapeut
Den90
nu imi raspunde nimeni aici?am postat subiectul la o rubrica neadecvata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Tratamentul celulitei prin chirurgie estetica
  • Masajul anticelulitic
  • Tratamente anticelulitice
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  •