Chelare metale grele cu metoda Andy Cutler pt cei cu plombe cu amalgam si probleme psihice

28-09-2021
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
Salutare,

Am gasit pe Facebook un grup de chelare/scoaterea metalelor grele din organism dupa cartea lui Andy Cutler. Se numeste: Andy Cutler Chelation: Safe Mercury and Heavy Metal Detox.

Mai multi acolo spun ca au avut probleme de la plombele de amalgam, ca e posibil sa dea schizofrenie.
Sunt si care si-au rezolvat problemele psihice dupa cateva runde de chelare dupa ce au inlocuit plombele de amalgam.

Si ma intrebam daca este cineva pe aici care a incercat sau care stie de acest grup?

Multumesc!
2 comentarii
0
23-12-2022, ora 23:07
DanaMaria1
Nu este medic/terapeut
DanaMaria1
Eu incerc acum chelarea lenta a lui Andy Cutler. Sunt la runda 3. Tu ai inceput metoda asta de chelare pana la urma? Cum esti acum? Ce beneficii observi?
0
25-12-2022, ora 13:52
Lena8
Nu este medic/terapeut
Lena8
@DanaMaria1 Eu inca nu am inceput chelarea ca nu mi-am scos toate plombele metalice.
Tu ai avut plombe metalice? Sau din ce motiv faci chelare?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nivele semnificative de metale în sânge și urină la consumatorii de marijuana
  • Copiii mici sunt expuși la metale grele prin alimentație
  •