chist amigdalian?

22-06-2014
aurasoare
Nu este medic/terapeut
aurasoare
Buna ziu,

Am suportat cca. 10 ani amigdale cazeoase, in final am decis sa le operez. Amigdala dreapta, in partea de sus avea o parte mai dura si inflamata tot timpul. Daca incercam sa apas iesea din ea foarte putin cazeum si apoi sange. Inainte de operatie l-am rugat pe d-l doctor sa vada daca exista ceva suspect. Mi-a facut o reducere a amigdalelor prin radiofrecventa iar in partea dreapta unde aveam acea problema am o durere cumplita, parca doare si osul. putea sa fie ceva tumoral si medicul sa ignore? Sau doar o infectie situata mai adanc si din cauza asta sa fi iesit sange si sa doara tare cand o presam. Medicul nu a spus nimic dupa operatie.Va multumesc!
2 comentarii
0
22-06-2014, ora 16:19
alexutzza
Nu este medic/terapeut
alexutzza
Buna ziua am si eu o intrebare am fost la un medic la un control ginecologic, medicul era medic rezident... mi -sa spus ca nu sunt insarcinata ca aveam o dereglare hormonala.in schimb mi a gasit Un Chist Ovarian Voluminos pe Ovarul Drept de marimea 8 cm/6 grosime...mi -a recomandat operatie urgenta pentru treaba asta ca, cu pastile incerc degeaba ca el nu va scade Ce sa fac in prinvinta asta am doar 19 ani mai sunt operata de apendicita nu as vrea sa fiu taiata din nou va rog din suflet spunetim ce as putea sa fac in afara de operatie si ce riscuri sunt daca nu este tratat am citit si pe net ca', 'cu anticonceptionale trece dar dupa ce las pastilele apar imediat la loc un raspuns va rog mult multumescimi doresc sa am copii sunt inca la inceputul vietii nu as vrea cu operatie
0
22-06-2014, ora 16:33
alexutzza
Nu este medic/terapeut
alexutzza
Buna ziua am si eu o intrebare am fost la un medic la un control ginecologic, medicul era medic rezident... mi -sa spus ca nu sunt insarcinata ca aveam o dereglare hormonala.in schimb mi a gasit Un Chist Ovarian Voluminos pe Ovarul Drept de marimea 8 cm/6 grosime...mi -a recomandat operatie urgenta pentru treaba asta ca, cu pastile incerc degeaba ca el nu va scade Ce sa fac in prinvinta asta am doar 19 ani mai sunt operata de apendicita nu as vrea sa fiu taiata din nou va rog din suflet spunetim ce as putea sa fac in afara de operatie si ce riscuri sunt daca nu este tratat am citit oe net ca, cu anticonceptionale trece dar dupa ce las pastilele apar imediat la loc un raspuns va rog mult multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul