chist naboth
Buna ziua. Am 29 ani, nu am copil, am fost astazi si am facut o ecografie transvaginala si mi s-a spus este un chist naboth de 5mm pe ovarul stang si ovarul este marit, prezinta o formatiune chistica de 40/35mm cu un continut neomogen, predominant hipoecogen sau endometriozic, dar menstruatia trebuie sa apara in 2-3 zile. un medic mi-a spus ca trebuie scos o parte din ovar, un altul a zis ca nu trebuie sa ma ingrijorez si sa iau anticonceptionale 2 luni si dupa aceea vedem.
De la ce apar, ar trebui sa ingrijorez, chiar ar trebui sa ma operez si pot avea copii.Multumesc
De la ce apar, ar trebui sa ingrijorez, chiar ar trebui sa ma operez si pot avea copii.Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune: