chist ovarian

06-03-2007
oac
Nu este medic/terapeut
oac
chistul ovarian poate fi provocat de pastilele postinor 2?
am luat 4 in decurs de 1 an.ce contraindicatii exista in aceasta situatie?
1 comentarii
0
07-03-2007, ora 00:00
jarcaa
Nu este medic/terapeut
jarcaa
din cate stiu eu chisturile ovariene apar din cauze nedeterminate bine inca asa ca nu cred ca au vreo legatura cu Postinorul insa cert este ca nu este recomandat sa abuzezi in halul ala de ele ca-ti da peste cap sistemul endocrin. Limiteaza-te la maxim 2 pe an ca doar de aia is de urgenta si nu de uz zilnic.
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.