chist ovarian de 7 cm

04-05-2008
mycka_rose
Nu este medic/terapeut
mycka_rose
avati idee unde ma pot adresa pentru un tratament naturist sau homeopat pentru a remedia problema care o am cu acest chist de 7 cm pe ovarul drept? ne dorim tare mult un bebe si nu vreau sa recurg nici la operatie, CA!@% a iesit 20, 29; si nici anticonceptionale nu vreau sa iau. multumesc
5 comentarii
0
05-05-2008, ora 00:00
carmenf
Nu este medic/terapeut
carmenf
Depinde de unde esti.Eu tocmai mi-am facut programare la centrul de medicina integrala din Masloc, jud.Timis.Da cautare si afla tot ce vrei.Dureaza c-am mult programarea dar se pare ca merita incercat.
0
06-05-2008, ora 00:00
mycka_rose
Nu este medic/terapeut
mycka_rose
sunt din Bucuresti! Ma intereseaza pentru Ploiesti, Bucuresti.Multumesc mult Carmen. Tu ai aceeasi problema?
0
07-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Va puteti face o programare la Medical City la Dr. Ungvari.
Toate cele bune.
0
14-05-2008, ora 00:00
marcela.radu@gmail.com
Nu este medic/terapeut
marcela.radu@gmail.com
Buna, si eu am avut chisturi si dereglari de ciclu manstrual cu hemoragii si dureri. Iti recomand sa suni la Revista "Formula As" si sa ceri numarul de telefon al domnului Andy Liciu. Pentru reglarea ciclului am facut tratament 6 luni cu Diane 35, iar pentru chist tratamentul recomandat de acest domn (este vorba de ovule pentru cele care au inceput viata sexuala sau supozitoare pentru virgine dintrun anestec de plante, bai de plante) penrsonal am folosit si Bitter suedez diluat in ceai (solicita la farmacie prospectul acestuia care este sub forma de carticica) si comprese abdominale. Dupa cateva zile vei simti un discomfort in abdomen si vei elimina niste suvite gelatinoase. Eu dupa 15zile am eliminat chistul. Toate cele bune.
0
17-05-2008, ora 00:00
mycka_rose
Nu este medic/terapeut
mycka_rose
multumesc frumos pentru raspunsuri, din fericire chistul s-a spart!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: