Chist pilonidal

24-02-2022
Anonimus0987w8
Nu este medic/terapeut
Anonimus0987w8
Bună am și eu o întrebare, iubitul meu în urma cu 4 ani îi apăruse aproape de noadă un coș sau asa a crezut el chiar dacă îl durea destul de tare nu a dat importanta peste ceva timp acesta sa spart eliminând puroi și putin sânge însă de 4 ani tot I se spărgea asa ca a crezut ca este furung însă în urma cu 2 zile I sa spart însă ia lăsat o gaura în urma cam cât degetul meu mic și destul de adâncă cam de câțiva milimetri sa zic nu știu aproximativ, am cautat pe internet deoarece ii e frica de medici și operații ce sa întâmplat și am observat ca este posibil sa fie un chist pilonidal însă lângă el are o umflatura deci e posibil sa fie însoțit de un abces, am și poza dar nu cred ca o pot posta aici, ideea este ca au trecut 4 ani și el a ignorat durerea, care sunt consecințele și riscurile la care se supun , țin sa menționez ca I am făcut programare la un doctor dermatolog dar a avut loc liber peste o săptămână și sunt foarte îngrijorată
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Epilarea laser ar putea fi răspunsul la problema recurenței bolii pilonidale
  •