Chisturi ovariene

28-01-2023
Coryssa
Nu este medic/terapeut
Coryssa
Bună seara!acum 3 zile am fost la un consult ginecologic deoarece ovarul stang îmi creea un disconfort mic, mici intepaturi și câteodată dureri ușoare.Spre surprinderea mea mi s au descoperit doua chisturi de 3 cm fiecare și.mi a dat sa fac analize sa vada de ce natura sunt, inclusiv scor Roma.ma cam pus pe gânduri aceste analize pt ca dr a zis ca dacă nu ies bine analizele, ma operează însă eu as incerca și tratament nu direct operatie.Intrebarea mea este, poate sa iasă cancer la analize?sunt speriata pana aștept rezultatul.multumesc!
6 comentarii
0
29-01-2023, ora 01:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stiam ca la 7 cm se opereaza. Cereti si opinia altui medic. Mergeti sa faceti ecografia intravaginala imediat dupa menstruatie, pentru nu a fi confundate cu foliculii care sunt normali.
Eu am scapat de chisturi de 30 mm cu ovule Propolicium. Nu s-a pus problema operatiei in niciun caz.
Mergeti la un medic bun.
0
29-01-2023, ora 02:55
Coryssa
Nu este medic/terapeut
Coryssa
Am.facut ecografie transvaginala.in ziua 21 a CM și aceste doua chisturi le a descoperit.asa ma gândeam și eu, sa merg și.la alt doctor dar aștept rezultatul analizelor și sa vedem ce părere are dna doctor.exact asa s a exprimat, , dacă nu ies markerii tumorali bine, face operatie, dacă ies mergem pe anticonceptionale, ,
0
10-02-2023, ora 14:14
adrianpopica75
Nu este medic/terapeut
adrianpopica75
Chisturile vaginale sunt frecvente. A avut si prietena mea. A scapat de ele cu anticonceptionale si cu multe ceaiuri, de zmeur, trifoi rosu, etc. Sunt f bune ceaiurile
1
11-02-2023, ora 08:13
Coryssa
Nu este medic/terapeut
Coryssa
Buna dimineata!mi au ieșit bine analizele și am tratament cu anticonceptionale tri regol.acum eu sper sa fie bine și sa treacă.
0
08-02-2024, ora 15:12
Adrian cojocariu
Nu este medic/terapeut
Adrian cojocariu
Buna ziua. Am o întrebare sa mă sfătuiți să fac. Soției mele ia ieșit trei chisturi ovariene. 1 pe trompa și două în uter parca. Problema că acum 2 săptămâni au crezut că e însărcinată că ia întârziat menstruația o lună de zile. Acu când a făcut din nou ecograf ia zis că are 3 chiaturi. Of doamne. Noi ne-am dorit să fie însărcinată dar. Acum ia dat antibiotic și pastile pe 3 luni de zile. Are grețuri foarte mari și amețeli. Nu are pofta de mancare. Că mă sfătuiți. Să mai meargă la alt doctor fata de doctorul care sa dus să vadă dacă e însărcinata? V-am multumesc. A oare a apărut astea din cauza că noi avem contact doar de 2 ori pe an când vin ina tara
0
08-02-2024, ora 21:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test de sarcina si-a facut? Sau test HCG din sange?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: