Ciclu abundent, de 25 zile

01-04-2007
nana3055
Nu este medic/terapeut
nana3055
am 46 ani, in luna decembrie am facut control ginecologic(colposcopie), totul era normal pentru varsta mea dar s-a intamplat ceva care ma ingrijoreaza.
Ciclu prelungit; se intampla pentru prima data in viata sa am ciclu de 25 zile, abundent, (comparativ cu ce era de obicei), fara dureri. Ce sa fac ca nu se mai opreste? Nu am luat anticonceptionale, nu am avut sarcini, nu am avut avorturi
3 comentarii
0
21-09-2020, ora 11:16
Dalian
Nu este medic/terapeut
Dalian
Bina ziua,
Nu stiu daca ati mai “ trecut” pe aici, dar ma intereseaza cum ati rezolvat problema, deoarece trec si eu printr-o situatie asemanatoare si sunt f ingrijorata!
Multumesc frumos! Ganduri bune!
0
20-03-2022, ora 20:32
mp0506
Nu este medic/terapeut
mp0506
Buna ziua, ce ati facut cu aceasta problema? Si mie mi se intampla acelasi lucru, o mestruatie prelungita, pana ajung la ginecolog, nu stiu ce sa fac!
0
23-09-2022, ora 22:05
Cristyna maria maria
Nu este medic/terapeut
Cristyna maria maria
Bună ziua! Și eu am aceeași problema, va rog dacă se poate sa -mi spuneți dacă ați aflat cauza acestei probleme, la mine din luna august, după menstruatie, cam la o săptămână a apărut o sangerare usoara, care m- a ținut câteva zile, apoi s-a oprit, dar după o săptămână au reapărut...și mi se întâmplă și acum la fel...nu știu ce sa cred..dacă sunt normale, sau poate fi o problemă mai grava. Va rog, un sfat, ..orice!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: