ciclu menstrual anormal?

05-01-2007
ionela32
Nu este medic/terapeut
ionela32
Am 32 ani. Am nascut de 2 ori si dupa cea de-a doua nastere nu mai am ciclul asa cum il aveam inainte (3-4 zile, scurgere normala).Cu 3-4 zile inainte de sangerarea propiu-zisa am o scurgere maroniu spre negru asemanatoare zatului de cafea.In total menstruatia mea dureaza cam 10 zile.Va rog mult dati-mi un raspuns!
3 comentarii
0
25-02-2007, ora 00:00
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
E posibil sa fie vorba de o infectie uterina sau la nivelul colului uterin. Mergeti la ginecolog pentru efectuarea unui FCB - frotiu cito-bacteriologic, a unei ecografii pelvine si a unui test Papanicolau. Daca toate aceste sunt normale, se pot face tratamente sau analize pentru dezechilibre hormonale.
0
09-07-2010, ora 22:10
gr
Nu este medic/terapeut
gr
ciclul meu era intotdeauna ceas.tinea 4 zile, nu aveam manifestari deosebite.zilele trecute ciclul a venit cand trebuia dar a venit la culoare negru si foarte putin. ma doare doar putin spatele si atat.am 37 ani viata sexuala normala sant casatorita.ce o fi? ca nu am avut probleme pana acum.
0
07-08-2010, ora 07:17
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Poate fi vorba de o salpingita - infectie ovariana - e necesara o ecografie pelvina si un consut ginecologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Anomalii ale ciclului menstrual - diagnostic, tratament și sfaturi utile
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •