ciclu menstrual anormal?

05-01-2007
ionela32
Nu este medic/terapeut
ionela32
Am 32 ani. Am nascut de 2 ori si dupa cea de-a doua nastere nu mai am ciclul asa cum il aveam inainte (3-4 zile, scurgere normala).Cu 3-4 zile inainte de sangerarea propiu-zisa am o scurgere maroniu spre negru asemanatoare zatului de cafea.In total menstruatia mea dureaza cam 10 zile.Va rog mult dati-mi un raspuns!
3 comentarii
0
25-02-2007, ora 00:00
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
E posibil sa fie vorba de o infectie uterina sau la nivelul colului uterin. Mergeti la ginecolog pentru efectuarea unui FCB - frotiu cito-bacteriologic, a unei ecografii pelvine si a unui test Papanicolau. Daca toate aceste sunt normale, se pot face tratamente sau analize pentru dezechilibre hormonale.
0
09-07-2010, ora 22:10
gr
Nu este medic/terapeut
gr
ciclul meu era intotdeauna ceas.tinea 4 zile, nu aveam manifestari deosebite.zilele trecute ciclul a venit cand trebuia dar a venit la culoare negru si foarte putin. ma doare doar putin spatele si atat.am 37 ani viata sexuala normala sant casatorita.ce o fi? ca nu am avut probleme pana acum.
0
07-08-2010, ora 07:17
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Poate fi vorba de o salpingita - infectie ovariana - e necesara o ecografie pelvina si un consut ginecologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Anomalii ale ciclului menstrual - diagnostic, tratament și sfaturi utile
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.