Ciclu prelungit-scurgeri maronii

25-08-2018
Roxanicaeu
Nu este medic/terapeut
Roxanicaeu
Buna seara. Sunt extrem de ingrijorata. In data de 14 aug a aparut menstruatia, ca de obicei cateva zile a fost o scurgere cantitativa f redusa apoi o zi/doua normal cantitativ(asa e de obicei). De regula ma tine 10 zile cu tot cu acele zile la inceput si final cu cantitate redusa. Pe 23 deja nu mai aveam nimic..chiar m am mirat cum s a oprit atat de repede. Dar seara am observat o scurgere rozie, pe 24 deja era ceva maro. Azi pe 25, la fel.Am mai patit sa am asa dar trecea tot in ziua care observam, nu se mai repeta. A mai patit cineva asa ceva? Mentionez ca an si dureri pelive/disconfort. Multumesc.
1 comentarii
0
27-08-2018, ora 16:16
DanaAlex
Nu este medic/terapeut
DanaAlex
Buna, de obicei si mie imi intarzia pana cand, acum doua saptamani am patit la fel. Nu stiam ce sa fac, mai ales ca nu aveam nicio picatura de sange decat o scurgere maro inchis mai solida de 4 zile si dureri. Am folosit un site, Medic Chat - -----*, unde o doamna doctor mi-a spus ca ar putea fi o dereglare hormonala, dar ca cel mai bine este sa merg la un consult endocrinologic. In cazul meu a fost doar o dereglare hormonala. Cel mai bine vorbiti cu un doctor ca sa va linistiti. Numai bine.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: