ciclul menstrual! va rog sa ma ajutati va rog din suflet!

16-07-2008
Teonica
Nu este medic/terapeut
Teonica
nu am avut niciodata contact sexual sunt virgina!!!si nu m-i s-a mai intamplat sa-mi intarzie 9 zile ciclul.de ce oare???am de 4 ani ciclu si de obicei imi vine regulat pana nu de mult...luna trecuta trebuia sa-mi vina pe 16 si mi-a venit 8 si acum am 9 zile intarziere...va rog datimi un sfat ce sa fac.
5 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
Teonica
Nu este medic/terapeut
Teonica
am 14 ani ca sa stiti
0
16-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
probabil datorita unor dereglari hormonale ai intarziere la ciclu!!nu e nimik grav!!dar cel mai bine e sa mergi la un consult ginecologic si sa specifici ca esti virgina pt ca un consult pe masa nu este posibil!!succes
0
16-07-2008, ora 00:00
iuliana2
Nu este medic/terapeut
iuliana2
de ce nu vorbesti cu mama ta?
trebuie sa consulti un medic, sunt sigura ca nu e nimic grav, se mai intampla, poate e o simpla raceala, ai stat pe ceva rece?
sigur mama te va ajuta.
0
19-07-2008, ora 00:00
mirka1982
Nu este medic/terapeut
mirka1982
si eu sunt foarte de acord sa vorbesti cu mama ta. si eu am avut aceleasi probleme cand eram ca tine si ceea ce m-a ajutat a fost ceaiul de coada soricelului, macar cate o cana pe zi si nu prea concentrat. mie mi-a reglat menstruatia care era foarte abundenta, cate 8-9 zile si nu venea niciodata la timp, ori prea repede ori cu multa intarziere. multa sanatate
0
12-01-2019, ora 02:02
Minona)))
Nu este medic/terapeut
Minona)))
Bună seara, eu si iubitul meu de două luni incercam sa facem bebe..luna trecută ciklul sa inceput pe 24 si luna asta pe 12..cu citeva zile in urma aveam dureri ce la ciklu nu mai avusem asa dureri..Si mereu dureri de cap le am...cu prietenul cind am contactul sexual am dureri prin burta parca inghimpa...Am 22 de ani )))
Nu am posibilitatea de test acum sau sa plek la doctor..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •