cine ma poate ajuta

30-10-2007
stef2
Nu este medic/terapeut
stef2
am o problema mare am 16 ani la scoala nu vad ce scrie profesorul la tabla nu le-am spus parintilor cred ca trebuie sa port ochelari adica sunt sigur dar nu ma sperie treaba asta oricum nu stiu cum sa le spun parintilor cum sa abordez situatia ca rog ajutati-ma
multumesc anticipat
8 comentarii
0
30-10-2007, ora 00:00
stef2
Nu este medic/terapeut
stef2
vreau sa precizez ca stau mult in fata calculatorului si uneori vad in ceata si ma dor ochi
0
30-10-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
BUNA
parerea meaq este ca trebuie neaparat sa discuti cu parintii tai pt ca doar ei te pot ajuta...consultand un oftalmolog..cat despre faptul ca ar
fi posibil sa porti ochelari...nu e o rusine...mai nou daca ai posibilitati financiare poti sa ti pui lentile.dar cine stie?poate nu e grav...si e de vina oboseala sau poate esti ...indragostit?
oricum sfatul meu e sa ai incredere in parintii tai pt ca sunt singurii carora le pasa cu adevarat de tine.si sa mergeti urgent la medic... te salut!!!!!!!!!!!!!!!si sa te favci bine
0
30-10-2007, ora 00:00
stef2
Nu este medic/terapeut
stef2
pai nu mi-ar fi rusine sa port ochelari si situatia financiara este buna oricum nu stiu cum sa ma adresez parintilor:mama salut stii eu sunt cam chior si cred ca mi-ar trebui ochelari parca mi-e rusine cum sa ii spun cum sa actionez daca ma intelegeti ce vreau sa spun?
0
30-10-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
esti amuzant!fii serios!nu e foarte greu sa abordezi subiectul.nu stiu in ce relatii esti cu mama ta dar daca relatile sunt bune eu iti recomand sa fii tu insuti pt ca nu e nici o rusine crede-ma, te va intelege esti copilulk ei...ai incredere in tine si in parintii tai.as intelege ca nu ai curaj sa vb. cu ei despre o problema sexuala...dar...despre problema ta?te sfatuiesc daca imi permiti sa AI INCREDERE IN PARINTII TAI SI IN TINE lasa timiditatea deoparte si rezolva-ti problemele nu trage de timp.curaj!!!!!!!!!!!sa ma tii la curent...o sa vezi ce simplu e.vb cu ei fara teama.pa!
0
30-10-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Eu cred ca mama ta va fi atenta la acest lucru, pt ca nu e de joaca.Iti recomand sa porti ochelarii si acasa si la scoala, sa ai o alim.bogata in nutrienti, iar cu lentilele..nu corecteaza miopia, mai multe sanse ai cu achelarii.Succes!!
0
31-10-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
de unde stii ca lentilele nu corecteaza miopia?
documenteaza-te!!!!!!!!!!!!!!!
0
31-10-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Merci pt sfat, vorbesc din prisma consumului propriu!!
0
31-10-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
parerea mea e sa consulti un oftalmolog.chiar inainte sa le spui parintilor.esti baiat mare.sau nu?
si apoi in caz ca iti trebuie ochelari vb cu ei.tu ii cunosti cel mai bine, sti cum sa-i abordezi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: