cistita hemoragica

21-03-2006
emy
Nu este medic/terapeut
emy
timp de 4 zile am urinat f des cu dureri in partea de jos dupa care am urinat sange am fost internata in spital cu dign de cistita hemoragicami s-a aplicat un tratament cu antibiotidce si in timpul analizelor dupa ecograf si radiografie mi s-a descoperit o pata pe rinichiul stang...pata este de dim de 1 cm si e inchisa la culoare...problema e ca doctorii nu stiu exact ce e hematon chist sau piatra ?eu pana acum nu am acuzat dureri renale...singura mea problema a fost ca anul trecut am racit tot asa si am facut un tratament cu cistenal.ce sa fac ?si daca intrade-var e vba dde chist, piatra, hematon trebuie operat neaparat...doctorul asa s-a exprimat!...va rog sa ma lamuriti si sa imi spuneti ce trebuie sa fac.
1 comentarii
0
19-01-2007, ora 00:00
Maminut
Nu este medic/terapeut
Maminut
Salut,
Ma numesc Carmen si azi am iesit din spitalul de urgenta Floreasca diagnostic; cistita hemoragica. Ieri mi s-a facut URETROCISTOSCOPIE DE EVALURE, trebuie facuta o investigatie ceva de genul acesta dar trebuie sa gasesti un medic competent! Numele lui este Plugaru este un super om! Succes!
PS! Nu mai pierde timpul inteleg ca e vorba de o hematurie macroscopica daca intri pe google si citesti despre acest subiec te ingrozesti asta a fost motivul care m-a determinat sa continui investigatiile, poate ca intr-o zi o sa ma cauti sa-mi spui"ai avut dreptate" asa ca actioneaza cat mai repede! In concluzie iti trebuie un medic competent!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.