cistita interstitiala de cativa ani

24-11-2008
lmaritza
Nu este medic/terapeut
lmaritza
Sufar de cativa ani de aceasta boala. Citind mereu despre tratamentele naturiste si medicamentoase, ce parere aveti despre unele procurate din strainatate cum ar fi :ELMIRON ( SUA ); FIBRASE (TALIA); CYSTOPROTEK(SUA);GLUCOSAMINE&CHONDROITIN (Canada), sau daca cunoasteti un echivalent romanesc.
6 comentarii
0
30-11-2008, ora 14:35
mioara2009
Nu este medic/terapeut
mioara2009
Sufar de cativa ani de aceasta boala. Citind mereu despre tratamentele naturiste si medicamentoase, ce parere aveti despre unele procurate din strainatate cum ar fi :ELMIRON ( SUA ); FIBRASE (TALIA); CYSTOPROTEK(SUA);GLUCOSAMINE&CHONDROITIN (Canada), sau daca cunoasteti un echivalent romanesc.
0
17-01-2010, ora 18:37
Maria E.M.
Nu este medic/terapeut
Maria E.M.
Buna ziua. Ma numesc Maria, am 47 ani si am fost diagnosticata cu cistita interstitiala. am citit cateva din informatiile pe care le-ati postat dvs pe internet si am inteles ca v-ati confruntat cu aceeasi problema. As dori sa imi spuneti mai multe despre tratamentele pe care le-ati urmat si care v-au ajutat sa va insanatositi.
Imi doresc foarte mult sa tinem legatura.
Va multumesc anticipat
0
28-12-2013, ora 12:19
sofy80
Nu este medic/terapeut
sofy80
imi spuneti va rog prin ce metoda ati fost diagnosticata cu cistita interstitiala?
0
06-05-2014, ora 19:30
rfexan
Nu este medic/terapeut
rfexan
pentru cistita interstitiala sunt bune medicamentele d-mannose si best serrapeptase.
0
12-07-2014, ora 07:53
corina marianne
Nu este medic/terapeut
corina marianne
buna!ma numesc corina.am fost diagnosticata cu cistita interstitiala dupa o lunga suferinta de 2 ani.am facut 2 cistoscopii in irlanda pt ca aici locuiesc de cativa ani.am urmat un tratament cu detrusitol 2 ani.acum ceva vreme am schimbat tratamentul pt ca nu mai dadea randament.acum iau betmyga 50 ml.simptomele ci persista nu asa accentuate dar sunt acolo.calitatea vietii e diminuata.simt ca am o rana care nu se inchide niciodata, din pacate.as vrea sa spun ca tratamentele sunt ok dar decat amelioreaza.acum sunt programata la o alta cistoscopie.am vrut sa impartasesc aceste lucruri cu cei care trec prin asta pentru ca numai ei pot intelege cu adevarat.va multumesc!
0
03-06-2015, ora 11:16
Crismoni
Nu este medic/terapeut
Crismoni
Am cistita interstiţiala si am o întrebare...de unde pot sa fac rost de Elmiron sau Fibrase? Menţionez ca nu am cunoştinţe in tarile respective pr.a face rost de ele! Exista in Romania vreun site romanesc de unde pot sa comand aceste tablete? Va rog sa ma ajutaţi.mulţumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Cistita interstitiala

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: