CM peste sarcina

06-09-2007
Cosmo
Nu este medic/terapeut
Cosmo
ok..ok.. as dori un raspuns cat mai detaliat.
cum se poate depista o sarcina daca ciclul vine?
am inteles ca testele de sarcina dau gres cand e vorba de asa ceva. este adevarat?
acest "ciclu" care apare este diferit? este mai inchis?
acum 4 luni am fost la ginecolog, nu mai m-as duce iar.. se poate intampla ceva in 4 luni?? mereu m-am proteajat, folosind prezervativele dar acest ciclu maro ma sperie/
controlul am inteles ca trebuie facut anual/
am mai scris cum ca 2zile imi vine ciclu abundent iar vreo 4maro.
un raspuns cat mai repede/va rog/multumesc
2 comentarii
0
07-09-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ciclul peste sarcină este o eventualitate rară. Sarcina după folosirea corectă a prezervativului este o altă eventualitate rară. Fiind variabile independete, probabilităţile se înmulţesc iar rezultatul este probabilitatea ca ambele evenimente să aibă loc simultan. Ceva de ordinul a 10 la minus patru.
Dacă totuşi vă strică somnul chiar şi această probabilitate microscopică, atunci este cazul să faceţi o analiză din sânge care se cheamă dozare de beta-hCG.
0
15-04-2010, ora 21:00
BEMBY
Nu este medic/terapeut
BEMBY
Bună seara! Aş dori un răspuns de la dumneavoastră. De două luni îmi vine c.m o singură zi. Ciclul menstrual nu este normal. Doar câteva pete maronii şi cheaguri maronii.Sânii sunt umflaţi şi mă dor.Oare este sarcină?
Aştept răspuns. Vă mulţumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.