Coş sub pleoapa?!
http://imgur.com/t1PQZhq
Buna.De ieri am tot simtit o durere jenă sub ochi. M am uitat de curiozitate si am vazut un fel de umflatura. Ma gândesc ca este totusi de la curent. Ce parere aveti?
http://imgur.com/h7diY3G
E în regulă daca pun pansamente cu ceai DE musetel?
Buna.De ieri am tot simtit o durere jenă sub ochi. M am uitat de curiozitate si am vazut un fel de umflatura. Ma gândesc ca este totusi de la curent. Ce parere aveti?
http://imgur.com/h7diY3G
E în regulă daca pun pansamente cu ceai DE musetel?
2 comentarii
Compresele cu musetel sunt OK daca sunt folosite in situatii acute, iar musetelul utilizat trebuie fiert 15 min (niciodata sub forma de infuzie, deoarece plantele contin mucegaiuri, care se distrug doar prin fierbere 15 min ) si folosit usor caldut - fierbincior suportabil pt. zona cutanata respectiva. In rest, daca persista afectiunea, indicatia este sa va prezentati la medic.
Cu respect,
Cu respect,
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Blefarita/Conjunctivita cronica
- 1Fasciculatii musculare și miokimie pleoapa superioara
- 0Amețeli și întunecarea vederii
- 8Gaura din ochi m-a bagat in depresie
- 1Diferenta dioptrii cicloplegie
- 2Degradare vedere la distanta (deja cu ochelari), dureri de cap, ameteli, pulsatii.
- 1Ochiul se zbate (pulseaza)
- 1Degradarea brusca a vederii după glicemie mai mare de 700
- 1Scadere acuitate vizuala dupa aplicare picaturi dilatare pupile
- 1Ochi umflați dimineața