col uterin

26-02-2012
Mona000
Nu este medic/terapeut
Mona000
Buna ziua! Am 26 ani, mi-am inceput viata sexuala la 21 ani si pana in prezent am avut un singur partener. Am inceput sa facem tot mai rar sex(dragoste) deoarece in timpul actului sexual am dureri foarte mari... Alta ar fi intrebarea mea.in timp ce fac spalaturi vaginale, in interiorul vaginului 'este' ceva ce se aseamana cu o 'TROMPA' care in capat are o mica deschizatura.intrebarea mea este: acela este colul uterin???? specific ca desi avea marginile rotunde, de la un timp una dintre parti e oarecum umflata cat un bob de porumb..nu stiu ce ar putea fi:((( si daca acea'trompa' este colul uterin!!!!! Specific ca nu am facut niciodata un control ginecologic, desi as vrea sa fac acum munul ptr ca imi e ffffoarte teama sa nu am ceva grav, din lipsa de bani nu o sa pot face unul curand.
Rog din tot sufletul sa-mi raspunda un medic de specialitate!!!! Va rog, sunt foarte speriata!!!! Va multumesc!!!
5 comentarii
0
26-02-2012, ora 12:18
Mona000
Nu este medic/terapeut
Mona000
.imi cer scuze ptr cum am descris "interiorul vaginului"..mi-e oarecum rusine ca la varsta mea inca nu stiu se se afla in interiorul aparatului genital feminin...:D
0
26-02-2012, ora 12:32
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Mergeti la un consult ginecologic, ex de secretie si Bapes Papanicolaou. Inainte insa de a merge acolo, nu va spalati in interior si va abtineti de la raporturi sexuale cu 24-48 h inainte.
0
26-02-2012, ora 12:44
Mona000
Nu este medic/terapeut
Mona000
Va multumesc! Asta stiu, trebuie sa merg la un consult dar momentan nu dispun de suma necesara... Spuneti-mi va rog, acea umflatura poate fi ceva grav? ..si daca acea "trompa" (cum o numesc eu) este colul uterin???? umflatura are marimea unui bob de porumb... Cand o sa reusesc o mg si la ginecolog dar pana atunci o sa inebunesc de teama si grija!
0
26-02-2012, ora 15:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
cu bilet de trimitere de la medicul de familie,
intr-o policlinica de stat,
controlul SI ginecologic este gratuit.
sanatate.
0
26-02-2012, ora 17:56
Mona000
Nu este medic/terapeut
Mona000
multumesc frumos ptr raspunsuri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât de periculoasă este o leziune pe colul uterin?
  •