Colecist cudat infudibular

18-09-2016
alexandraded
Nu este medic/terapeut
alexandraded
Buna ziua !In urma cu un an am fost la un medic chirurg cu durere in partra dreapta aproape de buric.Dansul mi-a zis ca am hernie spighel si apendicita, apoi m-a trimis la.alt medic care mi-a facut eco.Mi-a dat acelasi rezultat ca si chirurgul.Problema este ca durerea mea inca continua si e la fel ca inaintea operatiei.Am facut alte ecografii in care mi s-a spus ba ca am probleme cu fierea, ba ca am aderenta, ba ca pietre la rinichi, iar ultima oara cand l-am cautat medicul meu mi-a zis dospus canu stie ce am si sa ma internez in alta localitate unde s-a transferat.Am fost la ginecolog, a zia ca e ok.Am facut un eco si mi s-a spus ca as avea.pe colon un ghem de par si ca ar trebuii sa imi fac o iriogografie, iar la rmn mi-a dat rezultatul "Colecist cudat infudibular, vena poarta 10 mm.Durerile sunt din ce in ce.mai mari incat numai pot suporta aceasta durere si cred ca m-am.imbolnavit pshiic si cred ca am fost operata pe degeaba.Ce as.putea sa fac?Unde sa.mai duc?Puteti va rog sa imi spuneti ce inseamna ultimul diagnostic ?Multumesc din suflet
6 comentarii
0
19-09-2016, ora 18:20
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Nu ati mentionat ce operatie ati facut si daca a fost dupa sau inaintea consultului initial, la primul chirurg.
Ultimul diagnostic, este cel de "colecist cudat infundibular "?
0
19-09-2016, ora 23:22
alexandraded
Nu este medic/terapeut
alexandraded
Multumesc pentru raspuns.Eu ma confrund cu aceasta durere de doi ani, iar acum un an am fost operata de hernie abdominala si apendicita cronica.Asa au spus chirurgii ca e, asa m-am lasat pe mana.lor.Problema este ca de cand m-am operat eu am.aceleasi dureri ingrozitoare.la fel de dureroase si puternice.in partea dreapta.Am fost iar la.chirurg sa ii spun ca durerea e aceiasi, dar nu m-a luat in seama, a inceput sa rada si mi-a zis ca nu stie ce am.De fapt nici cand m-a operat nu a stiut.In fine.Iar apoi am decis singura sa merg sa imi fac un rmn in care mi-a iesit rezultatul colecist cudat infudibular, iar dupa rmn am mai fost la un eco, unde dansul mi-a zis ca as avea un saculet ceva cu par pe colon, am mers la altu, si altul si tot asa umblu de numai stiu ce sa cred si unde sa.ma duc.PPe zi ce trece ma simt din ce in ce mai rau, numai pot manca, am dyreri groaznice si nici de lucrat numai pot lucra din cauza durerilod.Ma doare foarte tare si am devenit ca o leguma la varsta de 24 de ani!!!
0
21-09-2016, ora 19:47
alexandraded
Nu este medic/terapeut
alexandraded
Ultimul rezultat este "Colecist cu perete subtire, cudat infudibular, vena poarta 10mm, fara calculi, CBIH, CBP nedilatate, ducs wirsung nedilatate Multumesc
0
21-10-2016, ora 12:41
PAndrei
Nu este medic/terapeut
PAndrei
daca esti din bucuresti incearca sa ajungi la un spital care are medici mai buni si care au vazut multe.ranjetul acelui asa zis medic este de neconceput intr-o tara civilizata europeana cu autostrazi, , , ai descoperit problema daca vad ca nu ai mai postat ? astia ne pun sa ne facem analize anuale si ecografii ca sa prevenim bolile si e in van de fapt nu ne foloseste la ceva...
0
24-10-2016, ora 06:47
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Intre timp s-a rezolvat ceva ? Eu nu am mai primit alerta la raspunsuri.
0
27-11-2016, ora 21:49
alexandraded
Nu este medic/terapeut
alexandraded
Buna seara.Imi cer scuze ca nu am mai postat însă continui sa aflu problema.Ultimul rezultat ar fi ca as avea ceva pe colon, asa mi-a zis alt medic, am sa merg sa Imi fac si colonoscopie sau irigografie.medicul ce ma operat mi-a zis sa ma internez sa ma investigheze, însă mie pt tot ce mi-a făcut imi e frica sa ma mai las pe mâna lui, căci ma operat degeaba pur si simplu si o sa merg in pânzele albe sa aflu ce am eu acolo in burta si de ce nu mi se stăpânește durerea.Ca deja au trecut doi ani !Am uitat, alt medic ma trimis sa imi fac la coloana lombara radiografie si mi-a zis ca am scolioza, apoi altul mi-a zis ca as avea hernie, căci am dureri si in spate jos si durerea se duce pe piciorul drept si se oprește acolo !!de obicei am dureri de spate seara când stau in pat pe spate sau intr-o parte.Deci cred ca într-un final o iau razna sau mor cu tot cu dureri ca nici măcar o pastila nu imi ia durerea de burta :(!Va Multumesc pt raspunsuri
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Colecistul mărit (vezica biliară mărită) - cauze și tratament
  •