colesterol si trigliceride marite

03-01-2010
muresancry
Nu este medic/terapeut
muresancry
buna.as vrea sa stiu...oare de ce am trigliceridele si colesterolul marite.nu pot zice ca exagerez cu mancarurile grase.deoarece nici boala pe care o am nu imi prea permite(limfom hodgkin).oare si din cauza bolii...si a tratamentelor facute?...chimioterapie si radioterapie?
5 comentarii
0
08-07-2010, ora 19:04
broskuta
Nu este medic/terapeut
broskuta
buna.nu stiu s iti raspund dak ii d l chimioterapie da pot s iti dau un sfat dak ai auzit d capsule cu usturoi si patrunjel d l calivita f bune pot fi luate si dak ai probleme cu stomak.scad colesterolu.incearca
0
04-08-2010, ora 21:29
hodor
Nu este medic/terapeut
hodor
Buna, mama in urma analizelor facute, a aflat ca glicemia este de 150.
As vrea sa stiu ce regim/regimuri alimentare ii sunt de ajutor?
Multumesc si Doamne ajuta.
0
12-11-2010, ora 16:22
marius 76
Nu este medic/terapeut
marius 76
bună ziua, soţul meu a fost diagnosticat cu hepatită A, are trigliceridele şi colesterolul peste limite şi mai nou, în urma analizelor are GPT 120. De 1 an de zile este sub observaţie medicală cu tratament şi regim drastic dar nu apare nicio schimbare în valorile trigliceridelor şi colesterolului, vă spuneţi-mi dacă ştiţi ce remedii naturiste ştiţi pentru scăderea trigliceridelor şi colesterolului pentru că ele sunt factorul îmbolnăvirii ficatului
0
15-11-2010, ora 09:05
marius 76
Nu este medic/terapeut
marius 76
bună ziua, soţul meu a fost diagnosticat cu hepatită A, are trigliceridele şi colesterolul peste limite şi mai nou, în urma analizelor are GPT 120. De 1 an de zile este sub observaţie medicală cu tratament şi regim drastic dar nu apare nicio schimbare în valorile trigliceridelor şi colesterolului, vă spuneţi-mi dacă ştiţi ce remedii naturiste ştiţi pentru scăderea trigliceridelor şi colesterolului pentru că ele sunt factorul îmbolnăvirii ficatului
0
03-08-2011, ora 10:56
aleraotilia
Nu este medic/terapeut
aleraotilia
muresancry.Trigliceridele cresc in timpul chimioterapiei.si mama mea are cander de ovar.ii dau doar mancare fiarta, peste, pui de casa, legume si fructe.nu gatesc cu prajeli si nu folosesc condimente( doar foarte putina sare sau bors la ciorbe).am inlocuit totul.otetul cu lamaia, zaharul cu mierea..etc.incearca si siropul Noni daca ai auzit de el.ea il foloseste si analize ii ies bune.are prb si la ficat.se simte foarte bine dupa acel sirop.este si un protector.prima saptamana dupa chimio este groaznica dar urmatoarele 2 nici nu spui ca este bolnava.Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.