colici ???

27-01-2008
clim adina
Nu este medic/terapeut
clim adina
Am nascut prematur la 35 de saptamani. Fetita este sanatoasa(asa m-au asigurat doctorii - s-a nascut cu 2200g si 44 cm) Acum avem cam 3 saptamani. As vrea sa stiu daca este ceva alarmant faptul ca scaunele nu sunt putine si dese ci mai degraba rare si abundente (cam trei patru la 24 de ore). O vad ca plange scremandu-se in acelasi timp si nu stiu daca este ceva ingrijorator sau nu. multumesc
1 comentarii
0
06-02-2008, ora 00:00
Psih. Sorina Voicu
Identitate neconfirmată
Psih. Sorina Voicu
Draga Adina, 3-4 scaune la 24 de ore nu este prea putin. De fapt numarul scaunelor conteaza mai putin. Mai importanta este consistenta lor, daca sumt moi sau tari si de asemenea culoarea. Daca scaunele sunt tari sau sunt mai inchise la culoare, atunci nu este de bine. In general bebelusii alaptati la san rareori se constipa.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul