colon iritabil cu diaree rebela

01-05-2014
lura
Nu este medic/terapeut
lura
as vrea un tratament sa pot controla scaunul, sunt o persoana care nu poate merge la toaleta cand vrea, de aceea sunt stresata, un tratament sa am scaun la 2, 3 zile
2 comentarii
0
21-05-2014, ora 19:31
Dr. Stancu George
Medicina interna, Ploiesti
Dr. Stancu George
In primul rând colonul iritabil este un diagnostic de excludere. Ati făcut o colonoscopie, analize, TSH? Ce vârsta aveti?
controlul diareei se poate face cu debridat, imodium, dieta însă trebuie excluse alte cauze.
0
13-12-2014, ora 21:34
bogdanworld
Nu este medic/terapeut
bogdanworld
daca aveti parte de diaree cronica (sau rebela cum ii spuneti) eu va recomand analize pentru intolerante alimentare.am facut si eu dupa 6 luni de diaree zilnica cu 15-20 de scaune pe zi si slabit 15 kg.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.
14-09-2020, ora 13:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Melilax
O microclismă inovatoare pe bază de miere
Melilax de la Aboca, printr-o acțiune de evacuare, induce un stimul non-agresiv de activare a defecației, la care se adaugă o importantă acțiune protectoare asupra mucoasei rectale. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Diareea bebelușului
  • Diareea cronică
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.