colpita mixta

09-01-2008
simona0805
Nu este medic/terapeut
simona0805
am fostdiagnosticata cu vaginita nespecifica.am luat un tratam cu ovule colposeptine si unguent lomexin, dar nu a dat rezultate.am fost din nou la alt medic, in urma unor analize, am colpita mixta, am rmat un tratam cu ovule prescrise un rma unei antifungigrame si nizoral pastile...simptomele inca nu au disparut, de cateva luni nu am mai avut contact sexual, pur si simplu nu suport, nu pot..e o usturime ingrozitoare...va rog daca aveti o sugestie.am auzit ca terbisil pastile sunt bune pt asa ceva, as vrea sa va intreb daca mi-ati recomanda asa ceva. va multumesc si astept un raspuns
2 comentarii
0
11-03-2008, ora 00:00
MYADYA
Nu este medic/terapeut
MYADYA
In urma unor investigatii medicale si eu am fost diagnosticata cu colpita mixta, mi-a dat tratament cu ovule Klion D, cica sunt bune pt asa ceva, incercati si dvs, eu abia de azi incep tratamentul.Multa sanatate
0
15-04-2008, ora 00:00
crystyana_gabryela
Nu este medic/terapeut
crystyana_gabryela
am fost si eu diagnosticata cu colpita mixta si medicul mi-a dat sa fac 5 zile injectii, ingrozitor de dureroase si 10 zile ovule klion D,.Mi-a spus sa nu fac spalaturi, cica nu sunt bune, sa ma spal cu apa si mana, fara irigator..sper sa fac de ea ca nu mai suport, e d-abia a 2 zi de tratament, astazi mi s-a facut rau in metrou dupa injectia de dimineata. Am avut niste mancarimi ingrozitooare, ma trezeam noaptea si desigur usturime, culoare galbena a secretiei si urat mirositoare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.