contraceptia de urgenta cu Postinor 2 - informatii

22-05-2006
adutza
Nu este medic/terapeut
adutza
Anul acesta am folosit de 2 ori contraceptia de urgenta cu Postinor 2.La farmacie mi s-a spus ca Postinor 2 poate fi folosit de max 2 ori pe parcursul unui an.Intrebarea mea e daca mi se mai intampla vreun incident mai pot apela la contraceptia de urgenta?Daca da, ce as putea folosi?
5 comentarii
0
26-05-2006, ora 00:00
lethal
Nu este medic/terapeut
lethal
am luat si eu o data postinor 2 sper ca sunt bune :-s dar nu cred ca e adevarata faza aia cu un an.. intreaba si la alta farmacie care-i treaba cu medicamentul asta si eventual spune-mi si mie ;;) pls dar in general am auzit ca poti lua pilula de dupa o data la un ciclu menstrual ca sa ai ba eficienta maxima
0
26-05-2006, ora 00:00
adutza
Nu este medic/terapeut
adutza
lethal, postinor 2 e f eficient daca il iei cum trebuie.pana acum de cine am intrebat la fel mi-a zis, ca poti lua de 2 ori intr-un an, dar nu in 2 luni consecutive.oricum, pt mai multe lamuriri am de gand sa merg la un cabinet de planning, si iti voi spune exact care e treaba, pt ca si eu vreau sa stiu;) poate pt alte anti care se pot lua dupa nu e valabila treaba cu un an si alte cele...ramane sa aflu si iti mai spun:)
0
27-05-2006, ora 00:00
lethal
Nu este medic/terapeut
lethal
merci mult >:D< tre sa vad si eu cum sta treaba cu cabinetele astea de planning :-s
0
04-02-2007, ora 00:00
petronelatuk
Nu este medic/terapeut
petronelatuk
vreau si eu un raspuns!de fiecare data cand fac dragoste cu prietenul meu nu ajung la orgasm1el face totil posibilul!ce fac?
0
10-05-2007, ora 00:00
ancutzica
Nu este medic/terapeut
ancutzica
am si eu o intrebare, am luat postinor de 2 ori.in aceeasi luna la un interval destul de mic cateva zile.aici lumea zice ca se ia de 2 ori pe an, care ar putea fi problemele ce ar putea sa apara?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul