Contraceptiv vomat. ciclu dereglat

14-10-2014
tty
Nu este medic/terapeut
tty
Buna!
Folosesc anticonceptionalele Marvelon 21 si am vomat penultima pastila din folie. Ziua urmatoare am luat ultima pastila, adica miercuri, 8 oct. Menstruatia a aparut cu o zi mai devreme decat de obicei, adica sambata 11. Acum sunt la a4a zi de menstruatie. IDEEA E CA NU STIU CUM TREBUIE SA IAU PASTILELE. Le iau tot in a8a zi dupa pauza? Va rog, astept raspuns. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel
  • Contraceptivul on-off pentru bărbați
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Contraceptiv masculin sub formă de gel eficient la maimuțe
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce întârzie menstruația?
  • Pilula contraceptivă masculină este sigură și eficientă (Studiu)
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.