contraceptive Melleva 35

25-01-2013
mada.10
Nu este medic/terapeut
mada.10
e prima data cand folosesec anticonceptionale si as vrea sa stiu dupa cat timp isi fac efectul. Au rol contraceptiv inca de la prima pilula luata?
2 comentarii
0
26-01-2013, ora 14:33
myreille
Nu este medic/terapeut
myreille
Nu stiu sa va raspund la intrebare..insa stiu clar si sigur un lucru si de aceea nu pot trece cu vederea fara sa va zic...
Desi se vehiculeaza ca pilulele inhiba ovulatia etc etc.nu intru in detalii.pilula tot un mijloc de abortie timpurie e...
Sa zic clar...steriletul impiedica lipirea copilului de uter si acesta moare in cele din urma...iar la pilule e la fel...doar ca se face un mediu neprielnic lui, incompatibil cu viata!
Sanatate si sa dea Dumnezeu sa luati decizii bune!
0
28-01-2013, ora 01:32
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
da, au rol contraceptiv de la prima pilula, daca si ulterior le folosesti corect (in fiecare zi la aceeasi ora), daca nu folosesti antibiotice pentru ca acestea diminueaza efectul anticonceptionalelor etc. citeste prospectul, o sa vezi acolo cand tb sa ai grija sporita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •