Copilul meu are sindromul Down?

01-10-2018
Alexandra2004
Nu este medic/terapeut
Alexandra2004
Copilul meu are varsta de 2 ani si 5 luni nu merge, nu vorbește, în rest este activ acasa, se tine de obiectele din casa si merge, merge cu premergatorul sau de mânuță, se ridică singur in picioare iar după cade, mai merge de la mine până la sora lui singur. Iar la vorbit spune doar Mama, tata, ana, Pa, marius etc oricum foarte puține cuvinte! A prins un obicei de a merge in fund, ca o broască, sara in fund dintr o camera in alta. Daca l strigi vine la tine, ii place foarte mult sa se joace cu animalele. Nimeni in familia noastră nu a avut sindromul Down, la spital ni s a spus că ar putea sa aiba, dar acum 15 ani mi s a spus că și fata mea o sa moara si nu a murit! El nu arata a copil cu sindromul Down, nu are față din imaginile pe care le am cautat pe net! Vreu sa mentionez ca el a cazut de foarte mult ori din pat/canapea si unele persoane ne au spus că a prins frica de a merge singur! Va rog ajutati-ma!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul