Coroane dentare metalo-ceramice pe incisivii centrali din partea de sus

15-08-2013
Ramadi
Nu este medic/terapeut
Ramadi
Buna ziua. De curand mi s-au fixat provizoriu doua coroane metalo-ceramice pe incisivii centrali din partea de sus, dar acestea sunt putin cam scurte. Intrebarea mea este daca tehnicianul dentar mai poate face ceva pentru a lungi putin aceste coroane. Va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
15-08-2013, ora 17:26
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
in principiu da
0
26-08-2013, ora 09:26
Dr. Zlotea Mircea
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Zlotea Mircea
Se poate fara probleme, doar sa aiba chef.
0
25-04-2014, ora 15:52
Andreea Corina
Nu este medic/terapeut
Andreea Corina
Bine punctat, SA AIBA CHEF ! De lipsa de chef a medicului m-am lovit si eu, am spus ca dintii din metalo ceramic nu imi plac, sunt prea mari, si nu ma simt bine cu ei iar raspunsul doamnei a venit sec: Nu se mai poate face nimic, astea sunt !Erau cimentati provizoriu si din ce citesc pe aici se mai puteau modifica sau schimba lucrarea...
0
03-07-2014, ora 02:55
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua
Cum ai spus si tu "se mai puteau modifica sau schimba lucrarea... "
Lucrarea e poate prelungi PUTIN cu ceramica dar riscul este ca acea ceramica prelungita sa se fractureze si sa fractureze si o bucata mai mare din ceramica depusa. Ideal e sa se schimbe pt ca daca acum cand lucrarea este abia facuta exista spatiul acesta, dar peste 5 ani cand giingiile se vor mai retrage?!
0
23-08-2015, ora 15:06
aurora_67
Nu este medic/terapeut
aurora_67
Dar sa mai slefuiasca din lucrarea ceramica cimentata definitiv? Pentru ca medicul a fost grabit sa cimenteze lucrarea imediat dupa efectuarea probei. A doua zi am constatat ca lucrarea inalta mult, si imi produce dureri articulare, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca imi deformeaza gura...
Da, medicul nu a mai avut chef sa astepte... Poate avea mare nevoie de bani si considera ca lucrarea fiind incheiata, trebuia sa platesc chiar in acea zi...
Trist si contraproductiv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: