cauza dezlipirii unei lucrari definitive

27-01-2014
vamps
Nu este medic/terapeut
vamps
Am avut 2 lucrari puse in urma cu 7 ani, care au cazut amandoua cam in acelasi timp (fiind una deasupra celeilalte). Mi-am refacut ambele lucrari, la o diferenta de o jumatate de an intre ele, problema este ca cea de sus mi s-a dezlipit de doua ori, desi era definitiva. Mi-a lipit-o la loc (a cazut pur si simplu, din fericire nu a patit nimic), dar acum dupa un an si un pic deja am un gol prin care pot baga unghia pe exterior.
Nu inteleg de ce prima data nu am avut probleme cu lucrarea si acum dupa putin timp parca se decimenteaza.
Din aceasta cauza lucrarea de jos o am inca provizorie de cateva luni.
Care sunt cauzele care favorizeaza decimentarea? E posibil ca doctorul sa nu fie bun?
1 comentarii
0
27-01-2014, ora 22:13
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Dentistul meu mia zis ca o lucrare are ca termen 10 ani si asta din cauza ca imbatranim si oasele isi modifica marimea, dar la unii acesti ani pot fi mai putini.Un dinte la care ia fost scos nervul este un dinte mort care incepe sa moara si se face gen burete acestea pot fi cauzele pt care o lucrare cade.
Eu miam pus 10 lucrari in 2000 si din acestea mai am doar una.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: