cos in ureche | Forumul Medical ROmedic

cos in ureche

14-01-2013
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
acum doua zile am avut un cos pe canalul urechii si l.am scos nu stiu daca asta e problema de mi s.a umflat urechea..si ma doare foarte tare canalul este foarte ingustat si in seara asta a inceput sa curga putin sange...(mai avusesem dureri si in preajma craciunului si am crezut ca am ^tras curent^...mi.am cumparat octocalm de la farmacie) nu am secretii de puroi.ce trebuie sa fac?
7 comentarii
0
14-01-2013, ora 14:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. sa mergi la ORL
2 sa tii minte ca pe fata.. NU se strange niciodata un cos..risti o meningita de toata frumusetea
0
15-01-2013, ora 14:10
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
multumesc
0
16-01-2013, ora 20:10
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
am fost la orl si mi.a dat niste pastile claritromicina pt 7 zile...mi.a spus ca am otita medie..am luat de ieri la 12 ore dar tot la fel ma simt ma doare urechea...si abia deschid gura..poate fii si de la maseaua de minte care e in crestere ? nu a putut vedea timpanul din cauza ca e inflamat...urmeaza sa ma duc iar dupa ce termin tratamentul.acum curge o secretie galben verzuie.
0
16-01-2013, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu e bine asa.
la orl... poti sa mergi zilnic...fiindca acea secretie trebuie asoirata si administrat tratament local in ureche
cred ca e bine sa mergi si la stomatolog dar sa cauti si un alt medic orl...poatw in clinuca..unde au aspirator si microscop pentru examinare...
0
16-01-2013, ora 22:07
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
nu ma pot spala cu apa oxigenata ?..sa se curete de lichidul acela..? am fost la urgete la spitalul universtar tor vergata din roma italia..pentru ca deocamdata nu am rezidenta si platesc foarte mult la un cabinet privat...
0
16-01-2013, ora 22:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in acest caz...da.. e bine sa oui apa oxigenata...sa curati secretiile dupa sa pui alcool boricat 2_3 pic.
0
16-01-2013, ora 22:19
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
va multumesc:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant cohlear: o nouă metodă de monitorizare ar putea ajuta la dezvoltarea unor implanturi mai performante
  • Cum curățăm corect urechile
  •