Cosuri mici pe toata spinarea...

28-08-2010
milena2007
Nu este medic/terapeut
milena2007
Buna.am 26 de ani si de citeva saptamini ma confrunt co problema.Mi-au aparut pe toata spinarea, umeri si git de la inceput parca o eruptie(bubite marute) apoi parca se transformau in cosulete mici, putin rosii si marunte si multee.mai ales spinarea.Am fost la dermatolog, care mi-a zis ca e de la fructele cu nitrati si de la toxinele acumulate din organizm:mi-a prescris Celuloza si seminte de in, si ca sa ma ung cu Unguent de Zink si Floucinalon N)...dar numi mai trec.Imi puteti zike ce ar putea sa fie si ce as putea sa fac,...Va multumesc anticipat!!!.
7 comentarii
0
02-09-2010, ora 19:15
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa fi aparut de la transpiratie.
Incercati sa aplica
0
02-09-2010, ora 19:16
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati sa aplicati Cutaden unguent seara, masand bine pana intra in piele, iar dimineata faceti un dus.
0
02-09-2010, ora 20:35
milena2007
Nu este medic/terapeut
milena2007
Va multumes pentru raspuns.Am fost azi la un alt dermatolog caci imi apareau deja pe piept si pe fata. care ma dignosticat cu toxicoderma( tip aceicform) :((((.Insa inca nu mi-a dat tratament, caci mi-a zis sa fac USG-la organele interne, genitale si glanda teroida.Imi puteti zike despre boala aceasta si in cit timpt trece cu tratament.caci deja ma stresez foarte tare cind ma uit in oglinda.si ma tem ca tratamentul care mi-l va propune medikul sa nu aiba efect:(( .Va multumesc mult!!!
0
03-09-2010, ora 21:22
milena2007
Nu este medic/terapeut
milena2007
Buna seara din nou.astazi am facut toate investigatiile si medicul dermatolog mi-a dat trataemtul: 1.Dieta.2.Intestin+Rinichi(Celuloza+Rinichi-20-25 zile).3.Pancreas+gl.teroida+imunitate Spirulina 0.4- cite 1/2 pastila de 6 ori in zi-2luni.4.Mucozitati Semente de In- 1luna.4 La 26a zi de tratament plus la toate ce le urmez Biorozmarin 1 capsula de 2 ori -1 luna.Doar aceastea.mi-a zis sa nu ma ung cu nimik,.amsolut nimik.dar toata spinarea e un bubusoare-cosulete.mi-a zis co sa se dispara pe parcurs.D-le doctor imi puteti zice daca urmatorul tratament e adecvat si ma va scapa de aceasta diagnoza TOXICODERM.Va multumesc ca va-ti facut timp ca sa raspundeti...si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra sa stiu daca merita acest tramatent.caci mam saturat sa merg de la medik la medik.Succese in toate si multa sanatate.
0
08-09-2010, ora 17:19
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu nu am auzit de acest diagnostic!
Probabil el exista in medicina homeopata sau naturista.
Nici de tratamentul recomandat nu am auzit!
Oricum, ar fi indicat sa-l urmati si sa ne spuneti si noua ce efecte a avut.
Succes!
0
25-09-2010, ora 20:23
milena2007
Nu este medic/terapeut
milena2007
Buna seara.domnule Dorin imi puteti da adresa de email a dum-stra.mersi mult!!!
0
03-10-2010, ora 16:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca faceti click pe midorin42 veti gasi datele mele de contact.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: