crapare piele penis

02-11-2005
myxxx22
Nu este medic/terapeut
myxxx22
De circa 6luni au apaurut crapaturi pe penis datorita decalotari in stare erectica, scurgeri lichid incolor si formarea unei substabnte "brinzoase " in zona de pliere.
Uneori senzatie de mincarime, act sexual uneori dureros daca nu exista lubrefiere,.
Precizez ca am si diabet. virsta 40 ani
3 comentarii
0
18-11-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Astfel de complicatii pot apare la pacientii diabetici, dar s-ar putea sa aveti si o infectie (micoza). Mergeti sa faceti o cultura si fungigrama, iar pentru imbunatatirea actului sexual incercati sa folositi lubrefianti daca problemele persista si dupa vindecarea infectiei.
0
24-04-2009, ora 12:58
luigi
Nu este medic/terapeut
luigi
Buna ziua ! am si eu o intrebare mi-a aparut niste coji pe penis :( nu ma ustura, nu ma doare dar prima data mi-a aparut pe oua :| si acum imi apare din cand in cand pe penis si mai ales pe ata penisului :( de exemplu azi mi-a aparut pe ata :( ce poate sa fie ? va rog frumos sa ma ajutati si pe mine !!!!! multumesc anticipat
0
15-06-2010, ora 10:47
joker-boy
Nu este medic/terapeut
joker-boy
domnu myxxx22 problema se numeste FIMOZA. In cazul dumneavoastra una usoara. Exemple de unguenti eficienti sint propionatul de clobetasol 0.05% generic, disponibil in farmacie, foarte ieftin, DERMOVATE si GLAXO.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.