cresterea in inaltime

27-02-2008
lara11
Nu este medic/terapeut
lara11
Buna ziua, am gasit de curand un site cresterea-in-inaltime.ro care face reclama unui produs numit GrowthFlex destinat celor care si-ar dori sa mai creasca in inaltime. Pe acest site se afirma ca o crestere (de pana la 10 cm) este posibila chiar si dupa incheierea perioadei de crestere (unele persoane au crescut si dupa 40 de ani!) pentru ca, spun ei, problema nu ar fi osificarea prematura a cartilagiilor ci faptul ca glanda pitulara ar fi intrat in repaos. Acest medicament promite sa stimuleze activitata glandei pitulare pe cale naturala (produsul are in compozitia sa numai substante naturale si nu contine hormoni), ceea ce determina o crestere in inaltime in decurs de 6 luni de la data inceperii tratamentului si tonifierea masei musculare. Pe tot parcusul administrarii GrowthFlex, sunt recomandate exercitii de streching si practicarea unor sporturi precum baschetul. Credeti ca asa ceva este posibil? Am cautat si pe site-ul mama, este vorba despre o firma canadiana de nutritie growthflex.com. Mentionez ca am 23 de ani si 1, 53 si medicamentul pare foarte tentant...Exista vreun risc? Multumesc
1 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
lory_loveyu_95
Nu este medic/terapeut
lory_loveyu_95
buna ziua!...as dori sa cresc in inaltime cu 20 de cm...am 12 ani fac 13 in noiembrie pe 12 shi am inaltimea de 1.43..sunt foarte scunda...doresc sa cresc in inaltime.fara sa iau pastile..etc...doar prin sporturi (sa nu coste)shi prin exercitii(musculare cred dar sa nu coste)si prin alimente...e adevara..eu nu beau lapte..pt k ccand eram mica numai lapte am baut...iar acum numi mai place...imi place brazeturile...etc...tot ce nu este lapte simplu...parimtii mei sunt destul de inalti...inoriccccecaz mai mari decat mine.va rog eu frummos.sami raspundeti la intrebare.vreau sa cresc in cel mult pana cand incep scoala...intr-o lona si jumatate...va rog frumos sa ma ajutati...am nevoie de sfaturi ccare sa fie eficiente(sa mearga).va ROOOGGG FRUMOOOOSSSS de TOOT.astept un raspuns rapid.multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •