Crize fetita 2 ani - tremurat, deficit de vorbire

04-05-2022
22mara
Nu este medic/terapeut
22mara
Buna ziua!Am o fetita de 2 anisori si dupa varsta de 1 an a inceput sa aiba niste tulbulari de echilibru.la inceput nu avea echilibru in piciorusul drept dupa o luna iar a facut si nu mai avea echilibru in picior si nici nu putea sa stea in fundulet.dupa inca o luna o ramas tot corpul contracturata si am ajuns la urgente si io administrat diazepam si si revenit.am fost la controale neurologice si ia facut CT si electrocefalograma si ia esit ca nu are nimic e perfect totu.dupa inca o luna o ramas iar contracturata(ca cum ar fi intepenita 》si am ajuns iar la urgente.si dupa o luna iar o inceput sa ai tremure mana dreapta si nu putea so controleze si buza de jos i so dus intro parte si ai tremura o tinea vreo 30 secunde si o lasa si iar o lua de la inceput cu tremurat si deficit de vorbire.va rog spuneti ce sa fac unde sa merg medicul neurolog ia pus diagnosticul de vartej
2 comentarii
1
05-05-2022, ora 16:25
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Cred ca este un caz care trebuie investigat, mai amanuntit, intr-o Clinica de Neurologie cu specific pediatric, la Cluj sau Bucuresti. Sanatate !
0
07-05-2022, ora 22:30
22mara
Nu este medic/terapeut
22mara
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: