Cron provizoriu, sangerare dupa operatie

21-09-2011
adela21
Nu este medic/terapeut
adela21
Buna ziua,

Am si eu o intrebare. Am avut un dinte care s-a rupt(nu mai avea nerv)iar doctorita m-a sfatuit sa scot de tot ce a mai ramas, pentru ca este bolnav. Extractia nu a reusit si m-au trimis la chirurgie. Dentista mi-a propus sa imi puna un cron provizoriu in locul dintelui, pana ce imi voi pune un implantat pentru ca aici in Germania sunt foarte scumpe. Problema mea este ca eu plec sa studiez in alta tara, unde in prima luna nu voi fi asigurata medical, si mi-e putin frica, caci intr-o noapte am ajuns la urgenta, pentru ca rana sangera, mi-a desfacut din nou rana si apoi m-a cusut la loc. Acum trebuie sa iau 2 luni picaturi de nas, sa nu suflu nasul, mi se pare putin ciudat...asa o perioada lunga...credeti ca exista vreun risc daca imi pun acest cron provizoriu? Cam cat timp m-ar tine asa ceva? Si pericolul sa mai sangereze persista intr-adevar pana la 2, 3 luni? Va multumesc mult.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.