Cum am scapat de acnee

08-11-2020
Roxana badescu
Nu este medic/terapeut
Roxana badescu
La 12 ani a început să imi apara prima acnee pe fata. Ceva normal la vârsta aceea fiind începutul pupertatii. A durat asa pana la 15 ani cand toata fata mea era rosie si plina de acnee. Am mers la dermatolog, mi a dat tratament pentru ambele probleme, am scapat de roseata de pe fata, dar de acnee nu, fiind mult mai severa. Am decis să merg si la salonul de cosmetică, am mers o jumătate de an fara un rezultat vizibil. După care am renuntat. Am testat si folosit foarte multe produse pentru acnee, care promiteau marea si sarea, si nimic. Nu am scapat de acnee. La 18 ani, adică anul acesta, am testat kitul Gerovital Stop Acnee, care spre surprinderea mea a funcționat. La început fata mea a fost vizibil mai curata, nu se mai îngrașa. După un timp acneea a devenit mai puțin vizibila, iar acum sunt pe punctul de a scăpa definitiv de ea. Încă folosesc kitul Gerovital Stop Acnee, plus bulinele autoadevize, cc creamul si alte produse din gama Gerovital Stop Acnee. Usor usor acneea începe să dispară, iar asta mă face să fiu mult mai sigura pe mine. Nu este recomandată daca sunteti alergici la acidul salicilic. Din fericire nu sunt alergica la nimic, iar asta este un plus pentru mine. Deci daca aveti probleme cu acneea si nu sunteti alergici la acidul salicilic, puteti incerca kitul Gerovital Stop Acnee. Pe mine m a ajutat si de aceea am vrut să împărtășesc experiența cu voi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.