CUM POT SCADE CREATININA?

02-11-2013
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
Buna ziua. Sotul meu in varsta de 37 ani a descoperit de un an o insuficienta renala stadiul 4.A avut creatinina 2, s-a mentinut un an la 3 iar acum in 2 luni a sarit la 5. Urmeaza un regim strict, ce putem face pentru a scadea creatinina?nu face dializa inca.
3 comentarii
0
03-11-2013, ora 20:51
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ce regim urmeaza sotul ?Strict in ce sens ? Cred ca trebuie sa urmeze o dieta saraca in proteine, sau chiar fara proteine animale !
0
20-11-2013, ora 15:31
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna ziua! Pentru amedeea: nu va suparati ca va spun dar la o creatinina de 5 cum este cazul sotului dumneavoastra tratamentul corect nu este in nici un caz regimul alimentar, mai ales ca este vorba despre o persoana tanara.Mergeti la medic cat mai repede.Multa sanatate!
0
26-11-2018, ora 00:19
cristian stoica
Nu este medic/terapeut
cristian stoica
Mama mea a reusit sa scada concentratia de creatinina de la 6, 01 la 4, 13 iar uree serica de la 170 la 108 dupa 40 de zile de tratament cu:
- gemoterapie / fitoterapie
- homeopatie
- remedii florale bach
- regim alimentar
- tablete impregnate informational cu frecvente proprii
- biorezonanta
- somatografie interstitiala

Cauzele insuficientei renale cronice in cazul mamei mele sunt:
-hidronefroza cu strictura ureterala
-nefrita tubulo-interstitiala cronica
(plus absenta dobandita a unui rinichi in urma acestora)

Pana in prezent a ales sa nu faca deloc dializa.
Aceste afectiuni au fost dobandite in urma tratamentului pentru cancer cu chimioterapie si radioterapie.

Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.