cum sa ii spun ce imi doresc?

28-09-2009
danutza277
Nu este medic/terapeut
danutza277
am 23 ani si sunt impreuna cu el de 4 ani, mi am inceput viata sexuala la 3 saptamani de cand l am cunoscut.
problema mea este destul de intalnita: nu ma excit si implicit nu am orgasm, din contra ma doare si imi este chiar frica atunci cand stiu ce urmeaza.il iubesc foarte mult, si il doresc cu adevarat, dar felul in care ma saruta si ma atinge nu imi provoaca nici o senzatie, imi doresc altceva decat ceea ce imi ofera el. chestia asta ne dauneaza foarte tare pentru ca el nu isi mai doreste foarte tare sa incerce, adika facem cam 1 pe luna si eu am devenit foarte irascibila.imi face si sex oral dar nici atunci nu ma simt bine.imi doresc tandrete dar el pare ca nu intelege termenul.a incercat un preludiu mai lung dar cu aceleasi obiceiuri care nu imi fac placere.vreau sa inteleaga ceea ce imi doresc fara sa se simta jignit, cum ii pot vorbi despre lucrurile astea?
4 comentarii
0
29-09-2009, ora 10:52
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
am descoperit ca atunci când e ceva care e greu de zis faţă în faţă, e uşurel să scrii ceva gen scrisoare, în mai mult timp, nu contează câte zile îţi ia dar gândeşte-te bine, formulează şi reformulează şi spune-i foarte clar şi direct ce doreşti, stai tu şi gândeşte-te ce vrei să simţi şi explică şi lui...cine ştie s-ar putea să îi placă să primească astfel de instrucţiuni clare
0
09-11-2009, ora 17:19
nuzza69
Nu este medic/terapeut
nuzza69
EU SUNT CURIOASA SA STIU CE GANDESTE EL DESPRE VIATA VOASTRA SEXUALA, CA SA FIU SINCERA CRED CA VOI NU FACETI DRAGOSTE CI SEX. EU CRED CA ESTE FOARTE IMPORTANTA COLABORAREA ATUNCI CAND SE FACE DRAGOSTE. INCEARCA CU FOARTE MULTA RABDARE SA IL FACI SA INTELEAGA, PRIN CUVINTE, PRIN GESTURI CA TU NU ESTI SATISFACUTA. INCEARCA SA FACI UN JOC, TU II SPUI :CEEA CE FAC EU PENTRU TINE DUPA ACEEA VEI FACE TU PENTRU MINE. INTELEGI CE VREAU SA ITI SPUN ? ASA INCEPI PRIMA TU SI DUPA ACEEA IL LASI PE EL SA FACA EXACT CEEA CE AI FACUT TU. NU TREBUIE SA LASI ACEASTA SITUATIE SA ITI SCAPE PENTRU CA E PACAT CA SUNTETI TINERI SI ACESTIA SUNT CEI MAI FRUMOSI ANI.BAFTA-
0
12-11-2009, ora 21:30
danutza277
Nu este medic/terapeut
danutza277
si eu simt acelas lucru k facem sex si nu dragoste dar el nu intelege diferenta.nu cred k este vorba neaparat despre cum ma atinge cat despre felul in care se comporta in viata de zi cu zi, si anume k nu exista o "intimitate afectiva" si asta ma blocheaza in momentele de intimitate fizica.simt ca trecem peste niste etape importante.nu pot spune k este o pers atenta cu mine, nu ma saruta prea des si atunci cand ma saruta eu as vrea sa dureze mai mult sarutul in sine.am senzatia ca ma saruta mecanic, fara nici o emotie.el simte si stie ca ceva nu merge, incearca ce i drept sa faca ceva dar in felul lui si nu ma prea ajuta.stie ce anume imi doresc eu dar spune k el nu poate fi asa k pur si simplu nu ii sta in caracter sa fie tandru, rabdator, curtenitor.are 28 de ani si considera ca unei femei nu trebuie sa ii dai prea multa atentie si ca nu trebuie sa stie cat o iubeste barbatul k "si-o ia in cap".cum sa ma comport cu el sa isi dea seama cat conteaza pt mine lucrurile asteasi cat rau imi face.nici eu nici el nu dorim despartirea dar pentru mine devine foarte greu sa il am langa mine si totusi sa nu ma pot bucura de el.ce pot sa fac eu?
0
13-11-2009, ora 15:21
nuzza69
Nu este medic/terapeut
nuzza69
IMI PARE RAU CA TRECI PRINTR-O ASTFEL DE SITUATIE, IMI PARE RAU CA MAI EXISTA INCA TINERI CARE CRED CA NU TREBUIE SA II DAI FEMEII TOT PT. CA"SI-O IA IN CAP" CA TRATEAZA FEMEIA CA UN OBIECT SAU CA UN PERSONAJ INFERIOR, CA NU AU CURAJ SA LASE FRAU LIBER TUTUROR SENTIMENTELOR(DACA AU ACESTE SENTIMENTE), CA NU RESPECTA SENTIMENTELE FEMEI CARE II ESTE VECINA. PAREREA MEA ESTE CA EL NU TE IUBESTE, NU POTI IUBI O PERSOANA SI IN ACELASI TIMP SA TE COMPORTI CA UN ROBOT.. NU CRED CA ASTA E CARACTERUL LUI. E UN LUCRU NU PREA PLACUT SA STAI LINGA UN OM CARE NU ITI DA CEEA CE ITI DORESTI, DAR SI MAI URAT E CA EL NU VREA NICI SA INCERCE SA FACA CEVA. IARTA-MA DAR ASTA E PAREREA MEA, CRED CA AR FI MAI BINE SA IL LASI, NU TE MERITA, VEI INTALNI OAMENI CARE TE VOR FACE SA TE SIMTI "FEMEIE" SI ATUNCI VEI REGRETA ANII PIERDUTI ALATURI DE O PERSOANA CARE NU TE MERITA. ASTA E PAREREA MEA, IARTA-MA. NU LASA SA ITI TREACA TINERETEA , ANII PIERDUTI NU SE INTORC .STIU CA NU ESTE ASA USOR DAR DACA NU TE AJUTI SINGURA NU TE AJUTA NIMENI, CREDE-MA ITI SPUN DIN EXPERIENTA PERSONALA. ITI DORESC SA AI MULT CURAJ SI NOROC.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual cu preludiu
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •