Cum sa imi inving timiditatea?

24-01-2009
manuelutza_22
Nu este medic/terapeut
manuelutza_22
vreau sa ajut un bun amic.Mi-a povestit k pana la varsta de28de ani nu a fost cu nici o fata, pentru k e prea timid, abia l-am facut sa vorbeasca cu o fata, stie ce sa vorbeasca dar contact sexual nu a avut pana acum, se rusinea cand deschide subiectu, , ii bate inima tare..cum poate trece peste aceasta problema?cum il pot ajuta?
4 comentarii
0
25-01-2009, ora 02:30
problemee
Nu este medic/terapeut
problemee
du-l la o fetitza:))o platesti si gata:))
0
30-01-2009, ora 18:00
ina188
Nu este medic/terapeut
ina188
buna! du-l la una..si cat mai des! vorbeste si u mai mult cu el..convinge-l sa se duca la o dama ca stie respectiva ce sa-i faca si daca are si nedemuriri afla raspunsurile la fix. multa bafta!
0
30-01-2009, ora 18:00
ina188
Nu este medic/terapeut
ina188
buna! du-l la una..si cat mai des! vorbeste si u mai mult cu el..convinge-l sa se duca la o dama ca stie respectiva ce sa-i faca si daca are si nedemuriri afla raspunsurile la fix. multa bafta!
0
24-03-2009, ora 19:23
alexutu
Nu este medic/terapeut
alexutu
Buna sunt Alex am 18 ani!Am o mare problema sunt cam timid ma rog poate e prea mult spus sa zicem ca sunt mai retras!Imi place sami fac prieteni noi dar problema e ca nu stiu ce sa vorbesc cu ei in special cu fetele ma rusinez, o alta problema ar fi ca nu prea am cef de nimic Ex:Niste prieteni discuta un subiect la care ma pricep dar nu am cef sa ma bag ciar daca ma pricep bine prefer sa stau retras ciar daca stiu ca acest lucru nu este bun, ma simt foarte prost cand vb cu o fata la telefon sau in fata numi prea gasesc cuvintele si stiu ca nu e bine ce fac dar nu stiu ce sa fac sa fiu alt fel plin de viata, coleric.Cu fetele nu prea mia mers bine in viata nu am cunoscut multe fete ciar daca ele spun ca sunt dragut eu prefer sa stau retras ceea ce imi ofera o stare de nervozitate urasc lumea, de vreo 3 luni vorbesc cu o fata pe internet ea e din bucuresti eu din provincie dar o sa merg la facultate acolo ma gandesc mereu cum va fi ziua in care ne vom intalni:(Am nevoie de ajutor nu vreau sa mai fiu timid, retras etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copilul exagerat de timid
  •