cum sa-l invat la olita?

10-12-2009
brodolina
Nu este medic/terapeut
brodolina
buna ziua la toata lumea.am un baietel de 2 ani si 4 luni care nu vrea nici in ruptul capului sa foloseasca oilta.a avut ceva probleme de sanatate cand era micut si am tot amanat momentul dar acum cred ca acel moment a venit.va rog mult daca aveti vreo sugestie, vreo idee care la dvs.a functionat, sa mi-o spune-ti!va multumesc frumos.sanatate la pitici!!!!!
3 comentarii
0
11-12-2009, ora 00:03
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Draga mea...la capitolul oloita cuvantul de ordine este "RABDARE":-)Eu tin minte ca fetiei mele(are acum 6 ani)ai dadeam telefonul meu mobil(pe care in alte conditii nu il dadeam sub nicio forma:-)), ai dadeam la desene, ma strambam la ea, cantam, ai dadeam cate un mic premiu(o dulciurica sau cate o jucarica mica) si o ridicam in slavi de fiecare data cand reuseam sa facem :-)))Si stiu ca la inceput o puneam la olita dimineata, imediat ce se trezea.Bafta multa, rabdare multa si ateptam vesti bune de la voi!pwp
0
11-12-2009, ora 19:17
brodolina
Nu este medic/terapeut
brodolina
multumesc pentru incurajare!dar problema mea cea mare este ca el nici macar nu vrea sa se aseze pe olta.sta 2 secunde si se ridica repede !oricum mai incerc.multumesc mult!
0
12-12-2009, ora 15:55
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Rabdare, rabdare si iar rabdare!:-))Reusiti voi intr-o zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme cu mersul la toaleta la prescolari
  •