Daca ma iubeste de ce MA INSELAT?

05-05-2009
me_nicole
Nu este medic/terapeut
me_nicole
Sunt cu iubitul meu de doi ani, a fost primul barbat din viata mea, actualmente eu am 20 de ani iar el 22.De anul trecut din septembrie el sta inttruun alt oras, vine la mine vinerea si sta pana luni, atat ne vedem doar.Dar el cum a ajuns acolo in acel oras a cunoscut o tipa cu care ma inselat, dupa o luna mia spus in fata ca ma inselat, ma rugat dak pot sal iert si sa mergem mai departe ca el ma iubeste, k aia a fost doar o aventura.
In tot acest timp cat era si cu ea relatia noastra sa distrus, vorbea urat cu mine, nu mai faceam dragoste ca inainte, era mereu nervos, injura, ne certam mereu, zilnic plangeam, el sa schimbat foarte mult de atunci.Eu am simtit k e ceva, am simtit k e alta femeie.Lam iertat, desi cand era langa mine imi aparea in fata ochilor scena cu ei doi facand dragoste, e ceva prea dureros, numi puteam stapanii ganduriile, desi eu nu mai vroiam sa ma gandesc pur si simplu psihicul meu facea ce vrea cu min.Dupa 2luni grele, eu am aflat de la tipa aia ca ei au fost impreuna si dupa ce el mia spus ca ma inselat, ca dormea la ea, k manca la ea, el neaga si acuma., a spus ca doar de 2ori a fost cu ea. Acum iam dat termen pana in vara, dak nu plecam undeva impreuna, sa simt k vrea stabilitate il parasesc, desi il iubesc enorm, nu pot sa imi vad viata fara el, si acum cand ma pun seara in pat, imi imaginez ca el e iar la ea ca nu doarme acassa, eu nu sunt geloasa ddoar cand am motive. Nu stiu ce sa fac simt k imi pierd timpul cu el si pana la urma tot el ma va lasa balta. Desi sunt o fata cuminte, nu lam inselat, sunt harnica, arat si bine zic eu, si cei din jur, cce mai vrea?de ce nu ma apreciaza mai mult.?Sunt sigura k el stie k nu las putea insela si nici parasii, el e 100% ce sa fac sai pot scoate ideea asta din cap, , sai arat ca ma poate pierde, O prietena imi spune mereu sa ma despart de el sa vad daca vine el dupa mine? ce sa fac?Am mers si la psiholog, dar nu ma lasa
4 comentarii
0
05-05-2009, ora 21:02
myham
Nu este medic/terapeut
myham
Buna,

Nu e cazul sa-i arati ca te poate pierde ci trebuie sa renunti la el pentru ca e clar ca acest baiat nu te merita.Sincer mi-e greu sa cred ca ar fi prima oara cand calca stramb.Bine macar ca ti-a zis insa tu nu faci nimic.Tu astepti sa vina el dupa tine, sa te caute.Eu nu stiu cum concepi sa mai ai o relatie cu o astfel de persoana.Il iubesti, te inteleg f bine insa e o mare pierdere de timp.Ai 20 ani poti intalni nn baieti mult mai buni.Viata e scurta dar macar traieste-o alaturi de o persoana care te iubeste, te respecta, te apreciaza, care nu ar fi niciodata in stare sa te insele.Sper sa iei decizia corecta.Multa bafta!
0
05-05-2009, ora 21:18
solnishko
Nu este medic/terapeut
solnishko
buna missi eu am fost si ink sunt intr-o situatie similara cu a ta, scriemi pe mail pls as vrea sa discutam
-
0
06-05-2009, ora 00:02
Gregory
Nu este medic/terapeut
Gregory
Buna! Hristos a inviat! Sunt de aceiasi parere cu myham. Fii puternica! Viata merge mai departe. Am si eu o prietena pe care o cheama Ancuta, si care trece printr-o situatie similara din nefericire. Insa mai grav este ca ea a ramas si insarcinata si a incercat chiar sa se sinucida. Asa ca mai bine pui piciorul in prag pana nu este prea tarziu! Multa bafta!
0
07-05-2009, ora 08:27
user42557
Nu este medic/terapeut
user42557
Incearca sa aflii cum a fost cu cealalta ca sa stii ce l-a atras pe el ca sigur in relatia voastra are o nemultumire.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici