daca nu ai orgasm nu poti ramine gravida. E adevarat?

29-05-2006
vlady
Nu este medic/terapeut
vlady
Hy, o prietena de a mea, de fapt nu una mai multe sustin ca daca nu ai orgasm nu poti ramine gravida.E adevarat?sint tare curioasa pentruca eu am citit ca nu au legatura una cu cealanta.V-as ruga sa imi raspindeti daca e posibil.va multumesc mlut.
4 comentarii
0
30-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Ce a-ti citit dvs este adevarat:nu prea au legatura una cu cealalta, asadar pti ramine insarcinata si daca nu ai orgasm.
Exista teoria ca orgasmele violente ar fi generatoare de ovulatii suplimentare insa covirsitoarea majoritate a sarcinilor nu se datoreaza acestora ci ovulatiilor lunare care apar indiferent de prezenta sau absenta orgasmului
0
30-05-2006, ora 00:00
dido
Nu este medic/terapeut
dido
o intrebare. am 24 de ani (implinesc 25) si nu am avut niciodata orgasm vaginal. de cel clitoridian am parte de fiecare data cand vreau, insa celalalt. nu. de cele mai multe ori ma excit foarte tare, insa nu ajung la sfarsit. care poate fi cauza? exista posibilitatea ca unele femei chiar sa nu poata atinge acest tip de orgasm?
0
09-03-2007, ora 00:00
ornella
Nu este medic/terapeut
ornella
buna seara.mi-am inceput viata sexuala acum aproximativ un an.ma simt foarte bine cu partenerul in pat.suntem extraordinari amandoi si ne simtim excelent!am vrut doar sa ma laud. glumeam.
adevarul e ca ma simt bine cu el.dar nu am avut niciodata un orgasm.de nici un fel.el am citit tot despre subiectul orgasm de pe acest site si voi face tot ce imi sta in putinta sa obtin un orgasm.inca nu am destula experienta.problema mea e ca partenerul meu nu isi da seama daca am. orgasm.cel putin asa zice..as vrea sa stiu daca un baiat isi poate da seama cand o fata are orgasm???de obicei mimez dar nu stiu daca e de ajuns.nu vreau sa il fac sa se simta prost.
0
29-03-2007, ora 00:00
dila
Nu este medic/terapeut
dila
Draga Ornella la fel ca tine am fost si eu cu ceva timp in urma, asa ca fi linistita ca oricat ar fi de experimentat norocul nostru este ca nu-si dau seama, eu lam mimat vreo 2 ani dar cand ma asteptam mai putin am reusit, dar ptr.asta tot il mai mimam din cand in cand.Deci nu dispera si incearca sa vb mai mult cu partenerul, incearca pozitia, tu deasupra.Mult succes.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: