de 5 ani incerc sa raman insarcinata...help

09-03-2009
andreea b.
Nu este medic/terapeut
andreea b.
buna tuturor..am28 de ani si sunt mamica unei fetite de 5 ani si jumatate..cu fetita am ramas insarcinata exact cand ne'am dorit si dupa putine incercari...pot zice ca nu a fost deloc o problema. sarcina a decurs bine dar eu am decis sa nasc prin cezariana..la primul control dupa nastere am intrebat medicul cat timp trebuie sa treaca pt. a face un alt copil..medicul mi'a recomandat sa astept 2ani sa las uterul sa'si revina..eu fiind hotarata sa mai fac repede un copil nu am dat prea multa importanta sfaturilor medicale, asa ca la sase luni dupa nastere am incercat disperata sa raman iar gravida..de atunci au trecut cinci ani fara sa reusim, asa ca toate visele mele de a avea un alt copil s'au naruit..am mers la mai multi medici si tot nu am rezolvat nimic..as vrea sa specific ca de fiecare data cand intra spermatozoizii in actiune in loc sa raman insarcinata mi se deregleaza ciclul si nu'mi mai vine cateva luni. lulasta mi se intampla de cinci ani..nu am gasit o explicatie logica nici medicala la faptul ca sperma i'mi deregleaza ciclul in asemenea masura..o alta problema ar fii ca de anul trecut am la sanul stang o secretie identica perioadei cand eram insarcinata, daca strang sanul incepe sa curga ceva incolor apoi alb la fel ca laptele..se poate sa am prolactina mare acum dupa cinci ani de la nastere? daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi si lamuriri v~as multumi din suflet fiindca ca nu mai stiu ce sa fac si unde sa mai merg...va multumesc anticipat si doresc tuturor multa sanatate...astept cu nerabdare raspunsurile dumneavoastra!
6 comentarii
0
09-03-2009, ora 18:06
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna!sa-ti traiasca fetita.eu cred ca e vorba de o dereglare hormonala, ce tiau spus medicii? si cind o sa se intimple o sa se intimple.
0
09-03-2009, ora 18:30
andreea b.
Nu este medic/terapeut
andreea b.
buna dear...si mersi! da ar fi vorba de dereglare hormonala, nu stiu ce sa mai cred, eu nu i~mi pierd speranta! i'ti doresc multa sanatate.
0
10-03-2009, ora 08:48
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Da, se poate sa aveti prolactina mare si de aici se poate sa aveti si alte dereglari care impiedica instalarea unei sarcini.Mergeti la un endocrinolog, descrieti simptomele si el o sa va indrume ce analize trebuiesc efectuate.Sunt multe dar macar asa o sa stiti exact situatia, nu asteptati pana se agraveaza pt ca excluzand faptul ca nu puteti ramane insarcinata poate fi o problema medicala, acele dereglari de ciclu nu sunt normale.
numai bine!
0
10-03-2009, ora 11:15
andreea b.
Nu este medic/terapeut
andreea b.
buna arena..mersi pt.sfat, o sa merg la medic sa vad ce investigatii trebuie sa fac..numai bine si tie! !
0
09-12-2011, ora 15:15
andreea b.
Nu este medic/terapeut
andreea b.
buna fetelor!!!minunea s-a intamplat!!!!am un ingeras de 3luni!!!!si a venit exact la un an de cand am mai pierdut o sarcina...acum realizez de cata vreme nu am mai intrat pe forum!!!!multa sanatate!!!!
0
05-01-2013, ora 21:53
mary34
Nu este medic/terapeut
mary34
buna andreea si ce ai facut de a venit minunea ca si eu ma chinui de 5 ani si medicii imi spun ca se poate intampla oricand si nu se intampla, nu mai stiu ce sa fac...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •