De ce am ochii galbeni?

13-10-2013
liviu2009
Nu este medic/terapeut
liviu2009
Iarna trecuta, pe la inceputul lui decembrie, am fost trimis la Alexandria, la un spital de boli infectioase deoarece medicii credeau ca am hepatita deoarece aveam ochii galbeni. Am ajuns acolo si dupa ce mi-au facut analize de doua ori, nu am avut nimic, apoi am fost trimis acasa. Am mai fost odata sa fac analize la Bucuresti unde mi-a iesit ca am bilirubina peste normal insa nu cu mult. Doctorii nu mi-au zis nimic. Totusi, dupa atata timp, tot am ochii galbeni, si se cunosc foarte bine la oboseala. Insa eu ma simt bine. Nu am slabit, am putere foarte mare, intr-un cuvant, nu am nici o problema.
Ar trebui sa ma tem si sa-mi fac griji? Am 16 ani, apropo.
3 comentarii
0
13-10-2013, ora 14:44
Albastru44a
Nu este medic/terapeut
Albastru44a
Sindrom GIlbert ar putea fi o explicatie. Medicii trebuiau sa-ti dea un raspuns in urma analizelor.
0
13-10-2013, ora 16:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
O ecografie abdominala ai facut?Daca nu, mergi si fa una pt ca ingalbenirea ochilor nu este un semn bun, poti avea probleme cu colecistul(fierea) de ex., din cauza asta ti-a iesit la analize bilirubina mai mare.
0
13-10-2013, ora 19:14
liviu2009
Nu este medic/terapeut
liviu2009
Da, am facut si ecografie. Chiar de doua ori. La prima ecografie, in decembrie, mi-au spus doctorii ca am ficatul marit. La cea de-a doua, in ianuarie mi s-a spus ca totul este in regula. Ficatul avea dimensiuni normale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: