De ce doare si a 2-a oara?

15-01-2012
venus17
Nu este medic/terapeut
venus17
Sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani si m.am decis acum o luna ca el este persoana potrivita asa ca am facut.o cu el.Prima oara m.a durut foarte tare si am crezut ca am scapat insa si a2a si a 3a si a 4a oara m.a durut.Precizez ca este un tip foarte pasional deci nu se pune problema ca nu stie sa se poarte..Va rog sa.mi raspundeti.Multumesc!
6 comentarii
0
15-01-2012, ora 15:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu-i nimic anormal, te va durea din ce in ce mai putin insa, dupa care doar la inceputul actului sexual, iar cu timpul durerea va disparea total. Este doar o chestiune de timp, nu te ingrijora intrucat nu-i nimic anormal in a avea dureri inca.
0
15-01-2012, ora 18:30
venus17
Nu este medic/terapeut
venus17
Multumesc pt raspuns!M.ai mai linistit putin.
0
15-01-2012, ora 18:39
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Eu nu cred ca este normal sa te doara. Cel mai probabil nu aveti un preludiu corespunzator.
0
15-01-2012, ora 21:02
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Fiecare organism este diferit the_eye, si eu am avut aceeasi problema ca si venus17, in timp a pierit bineinteles. Nu te ingrijora venus, peste o luna situatia va sta cu totul diferit.
0
15-01-2012, ora 22:26
venus17
Nu este medic/terapeut
venus17
of serios, mi.ai luat o piatra de pe inima otilia.a si the_eye probabil ai dreptate pentru ca atunci cand stiu ce urmeaza nu prea ma excit de frica durerii:D..el saracul incearca..
0
03-06-2012, ora 20:49
vasileana
Nu este medic/terapeut
vasileana
si eu am avut aceeasi problema.deci stai linistita...eu mereu ii spuneam iubitului si chiar se ingrijora si el[dar la noi e problema k facem dragoste mai rar chiar daca ne vedem in fiecare weekend pt k nu ne-am mutat inca impreuna]oricum venus...ai grija de tine.pupici
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.