De ce nu a avut orgasm prietena mea...?

17-05-2008
Marin Alexandru
Nu este medic/terapeut
Marin Alexandru
Am facut dragoste cu prietena mea si am penetrat-o destul de mult insa nu a avut orgasm desi a trecut de 3 ori pe langa el.Cand am penetrat-o cu degetul prima oara a avut orgasm, iar dupa aia nu.cand am facut sex oral prima data a avut 2 orgasme.si dupa acea nu prea a mai avut, asa si atunci cand am facut-o prima data a avut orgasm, iar dupa nu a mai avut cu toate ca am incercat multe poziti.S-a cam speriat si nu stie ce se intampla cu ea.
Va rog sa imi adresati si mie un raspuns!!! Va multumesc foarte mult!!!
8 comentarii
0
23-06-2008, ora 00:00
Pisoiash
Nu este medic/terapeut
Pisoiash
Multe femei nu au orgasm prin penetratrea cu penisul, Un sex oral prin care stimulezi clitorisul aduce mult mai sigur oragsumul. )) Dr. Pisoiash
0
27-06-2008, ora 00:00
IulianC
Nu este medic/terapeut
IulianC
Un preludiu inaite de coit nu strica ;)
Orgasmul poate întîrzia anume atunci cînd il astepti.
Fii gingas cu ea asa cum ai făcuto si cu degetul.
Succes.
0
29-07-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
Nu te lua dupa ei eu am femeie de 3 ani si rar simte orghasmu, nui vina ta femeile cand fac sex le trec multe lucruri prin cap, ce crezi ca femeile nu se masturbeaza, itzi zic sigur ca fac asta, ele sunt fete intzelegele cand o fac se gandesc la cine stie ce dracu, daca nu ar face asta ar simtzi orgasm, si nutzi fa griji de obicei dupa ce o fac cu un baiat nu simt nica deabia la al dioilea cand se gandesc ce ar zice primul simt orgasm s-au cine stie la ce se gandesc, nai cum sa le intzelegi, dar ce pot satzi spun sigur e ca o femeie vrea totdeauna ce nu are, adica daca o ai mare o vrea mai mica, daca o ai mica o vrea mare etc...nu doar in asta ci in toate
0
30-09-2008, ora 00:00
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
dez691 te inseli amarnic.daca femeia ta nu simte orgasmul inseamna ca este o mica problema la voi.
0
14-10-2008, ora 00:00
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
te rog roxana_2008 lumineaza-ma...
0
25-10-2008, ora 19:13
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
dragul meu la doi parteneri cum esti tu si prietena ta iti spun eu ca nu marimea nu o satisface.sunt sigura ca daca ati comunica te vei lumina tu singur iar daca nici asta nu rezolva problema {dar voi totusi va iubiti }atunci sa sti ca sunt o gramada de medicamente care va pot ajuta.sper sa nu mi-o iei in nume de rau si sa intelegi ca nu este ok ca doar unul din parteneri sa se simta bine.numai bine
0
28-10-2008, ora 22:22
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
roxana itzi garantez ca discutam despre orice, dar mie frica nu stiu daca ai auzit vreodata dar faptul ca partenerul nu simte placere te face dupa un anumit timp sa te consideri vinovat, lucru care te face pe tine insutzi sa scornesti ce nu e bine, chiar daca nu are nivci o legatura cu cauza adevarata, bine depinde de la caz la caz poate sa nici nutzi pese, dar nu e cazul meu.Si sa stii ca faza cu orgasmul la femei e si asta o problema doar 20% si asta indulgent simt orgasmul prin penetrare, asta miau confirmato multe surse, in unele locuri am vazut si 15% dar nu cred, si stiu si eu ca nu conteaza marimea la urma urmei femeile simt orgasmul prin stimularea anumitor papile(nush cum sa le zic) ale clitorisului, dar problema e ca atunci cand o penetrez pe ea o doare si ma gandesc ca ar putea fi si asta o cauza...bine sunt inca o gramada de lucruri dar nu vreau sa ma intind
Insa ce am vazut si ma facut curios e faza cu pastilele nu stiam de asta, bine nu ca as vrea eu, dar e foarte ciudat, si nu prea cred, in proportzie de 99, 8% nu cred ca exista asemenea pastile explicami si mie daca vrei pt ca imi place mereu sa absorb noi cunostintze
Nu o spun cu rautate dar ce rost ar avea (nu stiu daca ai vazut a fost un documentar in care vreo 6 femei nu sintzeau orgasmul si li sau implantat in coloana un fel de ace care atingeau nervul care avea legatura cu clitorisul ace prin care se trimetea un impuls electric de mica intensitate care stimula clitorisul in timpul actului sexual) si daca americamii au apelat la proceduri de asemenea risc, vrei sa spui ca in romania exista pastile pt asta :)
0
20-01-2009, ora 21:02
Fane24
Nu este medic/terapeut
Fane24
nu intrati pe 'te iubesc' e un batranel pervers si putin senil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •