de ce nu mai raman insarcinata?

23-03-2008
ioneluza
Nu este medic/terapeut
ioneluza
acum 5-6 ani am facut un avort si de atunci nu am mai ramas insarcinata am fost la medicul ginecolog care mi-a spus ca nu am nimic ca este vorba doar de stres. sa fie adevarat>tin sa mentionez ca am sotiul plecat mai mereu "afara" la munca si cand ne intalnim o data de doua ori pe an facem sex fara protejare chiar mai intens in zilele cu ovulatie. dar.nimic.am o fetita de 10 ani si as mai vrea un copil. am 36 de ani.poate ca sresul acesta sa fie cauza? medicul asa mi-a spus multumesc de raspuns.
3 comentarii
0
23-03-2008, ora 00:00
ioneluza
Nu este medic/terapeut
ioneluza
scuze am uitat sa mentionez ca in luna august 2007 sotul meu a suferit o operatie de VARICOCEL si de hernie inghinala e posibil sa-i fi afectat cu ceva aceasta operatie?a facut inainte de operatie spermograma si mi-a spus ca e OK.ce analize sa mai fac si daca exista vreun tratament naturist pentru asa ceva?ultumesc
0
23-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Nu e nici o problema cu varicocelul sau hernia sotului tau. Asta ce ar insemna ca un procent destul de mare de barbatii care au astfel de operati sa nu mai fie barbati fertili? Sotul meu este operat inca de mic de hernie(are 3 operatii). Si de varicocel sa operat la varsta de 25 de ani. Alt exemplu fratele meu care sa operat in toamna de hernie- si sotia lui a ramas insarcinata dupa operatia lui. Deci hai sa excludem partea de, , vina" a barbatilor nostrii, mai ales ca sotului dupa cum spui tu i-a iesit bine analiza spermogramei. Si-apoi care-i medicul ala, , nebun" sa lase un barbat fara... Aceste operatii sunt delicate si se trateaza de obicei cu multa atentie. Eu cred ca e vorba despre o mica dereglare hormonala din partea ta datorata stresului cotidian. Exista un remediu naturist cu rezultate foarte bune care l-au incercat multe femei si pe langa fertilitate au obtinut si functionalitatea corecta a organului gemital feminin prin reglarea ciclului.Produsele de care vorbesc, intai le-am folosit eu si abia acum am curajul sa le recomand si altora. Vreau sa ajut pentru ca cred in Bunul Dumnezeu si iubesc oamenii, iar daca eu am gasit solutia problemelor mele vreau ca si alte suflete sa-si rezolve problemele.
0
03-11-2008, ora 01:10
mikiscence
Nu este medic/terapeut
mikiscence
salut vh.care ar fi tratamentul al naturist???mersi frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.